• Piątek, 19 lipca 2024

Fotel fryzjerski - zadbaj o wygodę klienta


Porcelana na fryzjerskim krześle znajduje się najczęściej nad żeliwem. Podstawa siedzenia i wieża z pompy hydrauliczne to właśnie to miejsce, gdzie taka opcja będzie się znajdować. Czasami także uchwyty pompy będą wykonywane z dodatkiem porcelany. Porcelanę znajdziemy na starych hotelach, które są bardzo trwałe. W większości przypadków będzie można dokonywać czyszczenia standardowymi środkami albo tymi, które będzie się stosować do czyszczenia łazienki. 

Fotel fryzjerski – używany 

Czasami porcelanowe obszary mogą mieć także wokoło plamy rdzy tam, gdzie pojawiać się będą również elementy metalowe. Łazienkowe produkty pozwolą na spokojne usuwanie tych właśnie plam. Czasami pokazać się może również lekko popękana porcelana. W zależności od tego jak duży będzie ten obszar będzie można je naprawiać. Większość obszarów, które potrzebować będą szybkiej reperacji można mocować z pomocą specjalnych naprawczych zestawów, które obecnie dostępne są w sklepach dla majsterkowiczów. Produkty takie będą wypełniać pustki między porcelaną a związkiem, który będzie następnie po zastosowaniu robił się twardy. Po wysychaniu na mokro będzie następować polerowanie. Obszary większe niż kilka centymetrów kwadratowych staną się trudniejsze w naprawie, ponieważ konieczne będą tam większe umiejętności, by mieszanka mogła być stosowana bez szwanku. Większość metali wykorzystywanych obecnie w fotelach fryzjerskich pokrywa się dodatkiem niklu/chromu. Stosowane są w pewnych przypadkach również elementy aluminiowe.

Fotel fryzjerski – cena 

Mając metalowe części w fotelach ich chromowanie od nowa będzie zabiegiem szczególnie kosztownym. Nie każdy fotel będzie się nadawał do wykonywania usługi czyszczenia, ale te najstarsze i najbardziej klasyczne mogą w jakieś mierze odpowiadać za skuteczne budowanie klimatu w takim salonie i na pewno warto będzie je reperować. Warto zauważyć, że nowe fotele nie mają już takiej estetyki jak te przygotowywane przed wielu laty. Małe obszary korozji będzie można usuwać z pomocą wody, folii aluminiowej. Brzmi to nieco szaleńczo, ale rzeczywiście będzie to świetnie działać. Wycinamy mały kwadrat folii o wielkości dłoni i moczymy. Rozpoczynamy następnie pocieranie rdzy. po jakimś czasie będzie można zobaczyć, że woda zacznie się robić czarna. Ta utworzona zawiesina będzie znaczyć, że proces zaczyna rzeczywiście działać. Tworzone będzie ciepło, które sprawi, że uda się odłączyć rdzę z metali. Najlepszy ze wszystkim będzie aluminium, które jest miękkie, czyszczenie nie powinno być problemem. 

Na dużych obszarach, gdzie folia nie będzie praktyczna dobrym rozwiązaniem będzie moczenie w wybielaczu. Drewno znane również jako kwas szczawiowy będzie można kupić również w formie proszku. Mieszamy kilka łyżeczek w trzech litrach wody. Ilość rdzy określać będzie jak długo trzeba wszystko moczyć. Należy nosić rękawice a także okulary w czasie wykorzystywania tego rozwiązania. Mniej więcej pół godziny to czas maksymalny jaki powinno się moczyć. Dbając o fotele dostępne w salonie również poprawimy znacząco to jak inni będą nasz salon odbierać, czy będzie można liczyć na pozytywne opinie naszych klientów.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz