• Poniedziałek, 26 lutego 2024

Salon w stylu marynistycznym – jak dobrać dodatki?

Wiosna przywitała nas bardzo ciepłymi dniami i niemalże letnią aurą. Mamy zatem świetny czas, by skorzystać z wyprzedaży oraz inspiracji nowymi kolekcjami, i całkowicie odmienić swój salon. Dziś na tapetę bierzemy styl marynistyczny, który przywodzi na myśl morską bryzę, ciepły piasek pod nogami i wakacyjne wojaże. Jakie dodatki sprawdzą się w salonie w stylu marynistycznym? Jak zachować równowagę między funkcjonalnością a estetyką?

Poszewki w marynistyczne wzory

Zazwyczaj stawiamy w domowych wnętrzach na dekoracje w formie figurek, wazoników, świeczek czy kolorowych obrazków. Nie jest to zły wybór, jednak warto poszukać ozdób, które przy okazji będą praktyczne i nie spowodują powstania chaosu w pieczołowicie przygotowywanej aranżacji.

Wśród takich praktycznych detali, które podkreślą i nadadzą charakteru stylowi marynistycznemu, znajdujemy poszewki na poduszki. Idealnie pasujące do nadmorskiego klimatu i wspomnień wakacyjnych wojaży poszewki znajdziemy w sklepie https://www.dekoori.pl/.

Możemy wybrać poszewki z białym tłem i umieszczonymi na nim wzorami węzłów, koła ratunkowego lub kotwicy. Ci z nas, którzy wolą raczej zabawę kolorem i deseniami, a nie konkretnymi obrazami, odnajdą się wśród najbardziej charakterystycznych barw, które pasują do aranżacji marynistycznej. Postawimy zatem na kolory granatowy, czerwony oraz biały.

Ciekawie pod względem estetyki prezentują się także poszewki jednokolorowe, gładkie, za to z brzegami zakończonymi pomponami, oczywiście w kolorach odpowiadających stylistyce marynistycznej.

Klimatyczne oświetlenie

Salon w stylu marynistycznym może być stylowy, a zarazem przytulny. Nie może się więc obyć bez właściwie dobranego oświetlenia. Sprawdzą się tu minimalistyczne lampy w jasnych barwach, np. konstrukcje podłogowe. Do tego oświetlenie z tekstylnymi abażurami, a nawet szklanymi elementami, dla podkreślenia glamour efektu.

Przytulności dodadzą zaś bawełniane lampki cotton balls. Subtelne, oferujące ciepłe światło. Typowo dekoracyjne, a do tego nadające się do ulokowania w dowolnym miejscu. Mogą zagościć na półce, podwieszone na karniszu, na parapecie przyokiennym lub zdobiące płożącą się po ziemi miękką i grubą zasłonę.

Równowaga to podstawa

Wybierając styl marynistyczny do salonu należy pamiętać o tym, że jest on mocno określony, charakterystyczny i wyrazisty. Koniecznie trzeba zadbać o zachowanie równowagi, dlatego każdy element wyposażenia oraz dekoracyjne detale będą miały znaczenie.

Warto trzymać się zasady, że wzory i kolorowe nadruki dobrze wyglądają na stonowanym tle. Za to jednokolorowe, ale mocno wyraziste tło lepiej uzupełnić o subtelniejsze detale i dodatki.

Jedno jest pewne – marynistyczna aranżacja wnosi powiew świeżości do wnętrz. Ponadto można ją wykonać na bazie wielu popularnych i dobrze nam znanych wystrojów, które obfitują w minimalizm i subtelność. Skorzystajmy z powyższych wskazówek i stwórzmy z salonu prawdziwą oazę, w której zapanuje iście letni klimat.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz