• Poniedziałek, 26 lutego 2024

Płytki 3D do łazienki - kultowy trend połączony z funkcjonalnością

Urządzanie poszczególnych pomieszczeń w domu, wymaga dużo cierpliwości oraz zaangażowania. Jednym z najtrudniejszych pomieszczeń pod tym względem, bardzo często bywa łazienka. Każdy dąży do tego, żeby była wyjątkowa i unikatowa. Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że ktoś pragnie uniknąć rozwiązań typowo tradycyjnych, korzystania z płaskich płytek itp. Dobrym pomysłem w tym zakresie, może zatem okazać się skorzystanie z niebanalnych płytek z efektem 3D. Jest to glazura mająca wypukłą i niekiedy również falistą formę. Dzięki niej w każdym pomieszczeniu można stworzyć mozaikę, która stanie się ozdobą całego wnętrza. W jakich łazienkach warto jednak zastosować ten pomysł?

Obecnie glazura 3D to trend jeśli chodzi o różnego rodzaju magazyny wnętrzarskie. Wyraźnie wyróżnia się na tle innych trendów jeśli chodzi o urządzanie łazienek. Takie płytki przede wszystkim są modne oraz estetyczne. Ponadto mogą optycznie powiększyć pomieszczenie. Gdy światło odbija się od nierównej powierzchni, jest znacznie spotęgowane. To natomiast sprawia, że łazienka od razu staje się jaśniejsza. W wielu polskich mieszkaniach łazienki mają mały metraż. Dlatego takie zabiegi mogą bardzo pomóc w kwestii ich urządzania.

Wiele osób sądzi, że taka glazura nadaje się przede wszystkim do łazienek bardzo minimalistycznych i dość surowych, typowo industrialnych. Czy jednak faktycznie tak jest? Oczywiście pasują one do tego typu wnętrza, jednak nie tylko. Z powodzeniem skorzystać z nich można również w tych pomieszczeniach, które zostały wykończone w typowo tradycyjny sposób. Wymaga to jedynie rozsądnej aranżacji. Trzeba jednak przyznać, że wszelkiego rodzaju inspiracje zawarte w magazynach wnętrzarskich, ukazują płytki 3D w zupełnie innym zestawieniu. Pojawiają się one w aranżacjach z dodatkami bardzo ascetycznymi i dość nowoczesnymi akcesoriami łazienkowymi. Taka nieregularna linia wyjątkowej glazury, pomaga zestawiać je chociażby z metalowymi szafkami, wprost zaczerpniętymi z przestrzeni typowo poprzemysłowych. Poza tym takie płytki mogą świetnie sprawdzić się również w łazienkach, gdzie występują różnego rodzaju odcienie szarości oraz akcenty srebrne - błyszczące i rzucające się w oczy. Takie wnętrze w dość surowym stylu, z łatwością można jednak ocieplić. Można do tego wykorzystać takie dodatki jak przykładowo dywaniki, w jakimś intensywnym kolorze. Obecnie modny jest chociażby fiolet.

Jak zaaranżować przytulny pokój kąpielowy z oryginalnymi płytkami ściennymi 3D?

Taka unikatowa glazura może jednak być zestawiana także z wieloma innymi elementami. Ostatecznie mogą one tworzyć miejsce bardzo przytulne, w którym wieczorem będzie można spędzać czas na relaksującej kąpieli czy też na wykonywaniu podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, umilających czas.

Egzotyczne drewno to coś, co ostatnio coraz częściej pojawia się w łazienkach. Oczywiście jego zastosowanie wiąże się z nałożeniem odpowiednich środków impregnacyjnych i zabezpieczeniem całości przed wilgocią. Również takie nieoczywiste połączenie może sprawdzić się z jasnymi i błyszczącymi płytkami 3D.

Płytki-mozaiki, które są wykonane z drewna, coraz częściej zajmują swoje miejsce w designerskich katalogach dotyczących wystroju wnętrz. To oryginalne rozwiązanie zazwyczaj jest zestawiane z wanną oraz kabiną prysznicową. Dla osób ceniących sobie takie nietuzinkowe aranżacje, może być to dobra propozycja do zastosowania.

Oczywiście warto mieć świadomość tego, że gdy chcemy kupić płytki 3D to wcale nie muszą one stanowić najważniejszego punktu w aranżacji łazienki. W wielu wypadkach stanowią one tylko i wyłącznie dekoracyjny akcent. Można je wykorzystać chociażby zdobiąc ścianę przy umywalce lub nad wanną, aby nieco bardziej wyróżnić te miejsca. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie stosuje się najmodniejsze rozwiązania, wiele osób decyduje się jednak na to, aby pokrywały one całą powierzchnię ściany. Powstaje zatem efektem tego świetna mozaika, która nie tylko cieszy oko domowników, ale także pozwala na odbijanie jak największej ilości światła. Poza tym takie rozwiązanie jeśli jest rozsądnie wprowadzone do wnętrza, może naprawdę bardzo dobrze współgrać z wszystkimi innymi jego elementami. Jednak ostateczny sposób aranżacji jest uzależniony tylko i wyłącznie od posiadacza łazienki. Nie warto pod tym względem ograniczać się w żaden sposób. Zamiast tego dobrze jest wykorzystywać różnego rodzaju opcje w tym zakresie, aby ostatecznie uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz