• Piątek, 19 lipca 2024

Ozdoby cmentarne na lato

Nie ulega wątpliwości, że jesteśmy estetami w każdym wymiarze. Cmentarz to dość szczególne i bliskie naszemu sercu miejsce ze względu na to, że właśnie tam właśnie spoczywają nasi bliscy. Nie dziwi więc, że zależy nam na tym, aby groby, którymi się opiekujemy, zawsze wyglądały ładnie, schludnie i czysto. W dzisiejszych czasach mamy też znacznie więcej dostępnych opcji i możliwości jeśli chodzi o dekorowanie grobów.  Szczególnie lato jest taką porą roku, w której nie zaskoczą nas mrozy i gwałtowne zmiany temperatur. Ozdoby cmentarne na lato to doskonały sposób, by oddać cześć swoim bliskim w kolorowy, a jednocześnie delikatny sposób. Przez nawał obowiązków, wielość ról, pracę i inne ważne okoliczności – musimy liczyć na to, że zastosowane przez nas dekoracje na cmentarz nie tylko będą prezentowały się okazale, ale również będą służyć nam przez dłuższy czas.

Wianki ze sztucznych kwiatów

Warto wyjaśnić sobie, że żywe kwiaty (choć piękne i okazałe) wymagają dość specyficznych warunków przechowywania i specjalnego traktowania. W przeciwnym razie ich wytrzymałość przez długi czas graniczy z cudem. Grób znajduje się na zewnątrz, jest on zatem narażony na słońce, podmuchy wiatru i nagłe opady. Doskonałym rozwiązaniem dla tego problemu pozostają więc sztuczne kompozycje kwiatów na cmentarz. Obecnie mamy dostęp do najróżniejszych kompozycji kwiatowych, o różnych wielkościach i rodzajach. Wianek na grób ze sztucznych kwiatów ozdobi pomnik przez długi okres, a zatem (poza pozostałymi walorami) będzie to jednorazowa inwestycja. Dodatkowo sztuczna wiązanka nie zmieni swojej faktury i wyglądu, a co najważniejsze – nie będziemy musieli martwić się o jej ciągłą wymianę.

Znicze na baterie

Znicze to elementy dekoracyjne, bez których nie mógłby się obejść żaden nagrobek. Zapalamy je przez cały rok i stanowią one dla nas szczególną formę symbolicznej pamięci o tych, których już z nami nie ma. Jak wiadomo, przeciętny znicz nie pali się jednak zbyt długo, a nawet jeśli jest on bardzo wytrzymały, to i tak okres jego spalania wynosi maksymalnie 3 dni. Wobec tego, szczególnie latem, dobrym rozwiązaniem będzie wybór zniczy na baterie, które nieustannie będą dawały naszym zmarłym światełko. To duża wygoda, gdyż znicze na baterie nie tylko świetnie się prezentują, ale także nie wymagają codziennej wymiany. Zatem nie musimy martwić się już o to, że na nagrobku bliskiej nam osoby w danym dniu nie palą się żadne świeczki.

Granitowe wazony – jakie są zalety?

Wazony z granitu są doskonale znane na całym świecie. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że materiał ten odporny jest na wszelkie warunki pogodowe, pozostaje długotrwały i świetnie się prezentuje. Granitowy wazon nie przewróci się, ani nie zepsuje, pod wpływem wiatru i deszczu, jest on odpowiednio stabilny. Możemy wsadzić do niego zarówno kwiatka doniczkowego i postawić na grobie latem, jak również pojedynczą roślinę lub też cały bukiet – bez względu na docelowe rozwiązanie, które ostatecznie wybierzemy – całość będzie prezentowała się doskonale.

Świeczniki

Świeczniki na cmentarzu latem to dość szczególny element dekoracji nagrobnej. Świeczniki prezentują niesamowitą symbolikę pamięci, zadumy, tęsknoty, nostalgii, a jednocześnie piękna i estetyki. Obecnie panuje minimalizm i to on pozostaje dla nas ważny. Dlatego też szczególnie latem możemy śmiało postawić na grób takie dekoracje cmentarne, które skomponowane są ze świeczników okalających np. wianek ze sztucznych kwiatów. Zapewni nam to komfort i brak zmartwienia o czystość grobu czy konieczność częstego odwiedzania cmentarza. Dodatkowo, jeśli chodzi o kwestię utrzymania czystości grobu,  sztuczne kwiaty znacznie bardziej nam w tym pomagają. Przy tego typu ozdobach z powodzeniem możemy co jakiś czas po prostu przetrzeć nagrobek wilgotną szmatką z ciepłą wodą i płynem do naczyń lub mydłem. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz