• Piątek, 19 lipca 2024

Dekoracje świąteczne DIY - oszczędne i szybkie!

Tylko przypominam, że Boże Narodzenie jest za kilka dni. Nie musicie jednak panikować, jeśli nie macie dekoracji świątecznych. Mam sposób na szybkie i tanie ozdoby na święta. Wzięły się stąd, że w tym roku sama musiałam przystroić swój dom bez marnowania czasu i pieniędzy. Sprawdźcie więc moje pomysły na ozdoby świąteczne DIY zrobione z łatwo dostępnych przedmiotów!

1. Choinka robi klimat!

Nie oszukujmy się - choinka jest najprostszym sposobem na wprowadzenie świątecznego klimatu do mieszkania. Nie musi być to koniecznie żywe drzewko. Przed Bożym Narodzeniem sprawdzą się choinki sztuczne, złote, z papieru, białe... jakie chcesz! Wrzuć na drzewko kilka lampek, bombek lub własnoręcznie zdobionych ozdób. Dołóż białą watę, trochę łańcuchów i... gotowe! Większość z dekoracji choinkowych na pewno znajdziesz w zeszłorocznych zbiorach!

2. Wieniec bożonarodzeniowy

Zielony wianek bożonarodzeniowy to naprawdę uniwersalna ozdoba. Powiesisz go na drzwiach wejściowych, nad kominkiem, na ścianie, albo postawisz na meblach. Wieniec możesz kupić na wyprzedaży lub zrobić go sama. Przydadzą się do tego świeże gałązki sosnowe, czerwone wstążki, szyszki, brokat... wszystko, co znajdziesz w domu i na podwórku. Poszczególne elementy szczep ze sobą drucikiem lub gorącym klejem. Nie musisz wydawać dużej ilości gotówki, żeby zrobić piękny wieniec!

3. Nastrojowe świece

W okresie bożonarodzeniowym postaw na nastrojowe oświetlenie. Zamiast rażących lampek zapal w domu kilka świeczek - mogą być to klasyczne, białe świece lub modele zapachowe. Świetnie sprawdzą się wonie cynamonu, piernika, czy wanilii. Możesz je ustawić na stole, w otoczeniu świątecznych ozdób i orzechów, bądź na meblach. Używając świeczek i dekoracji, które masz w domu nie będziesz musiała wydawać ani złotówki!

4. Świąteczne kubki, koce i poduszki

Chcąc wprowadzić świąteczny klimat w domu możesz postawić na zabawę kolorem. Gościom serwuj napoje w czerwono- zielonych kubkach. Wyjmij z szafy koce z motywami świątecznymi, a poduszki ubierz w złote poszewki. Jeśli w domu nie masz nic, co nadawałoby się do stworzenia przytulnego wystroju, idź do sklepu z niedrogimi akcesoriami domowymi. Kup kilka tkanin, ściereczek kuchennych i tanich kocyków w kolorze zielonym, czerwonym i złotym, a zapewniam Cię, że każdy będzie uważał je za świetne dekoracje świąteczne!

5. Prezenty połóż pod choinkę wcześniej

Nie muszą być to prawdziwe prezenty, a puste pudełka zapakowane w dekoracyjny papier. Kilka paczek ustawionych pod choinką od razu skojarzy się z oczekiwaniem na święta! Zamiast kolorowego papieru z rolki, do pakowania prezentów możesz użyć brązowy papier. Owiń go sznurkiem i dodaj kilka naturalnych elementów z podwórka, takich jak gałązki świerku, czy szyszki. Super efekt gwarantowany!

6. Bożonarodzeniowe winietki

Zaletą bożonarodzeniowych winietek jest fakt, że możesz zrobić je sama. Wytnij kilka fragmentów z papieru, narysuj na nich świąteczne wzory i poozdabiaj meble, stoły, czy wieńce w Twoim domu. Winiety możesz też wydrukować z gotowych wzorów w Internecie albo kupić w marketach na wyprzedaży. Szybko i bardzo tanio!

7. Stół w jadalni gotowy na święta

Świąteczna wieczerza nie musi być jedyną, podczas której posiłki je się w miłych dla oka okolicznościach. Ustawiając na stole w jadalni słoik pełen orzechów, pierniczków albo tacę ze świecą rodzinne posiłki przed Bożym Narodzeniem będą wprawiały w świąteczny nastrój! Na środku stołu możesz położyć też kilka zielonych gałązek lub małych bombek.

8. Stolik do gorącej czekolady 

W domu możesz zrobić też miejsce na szybkie robienie gorącej czekolady. Na meblach ustaw świąteczne kubki, słomki, pokruszone orzechy, mleko, pianki i wszystko, co dodać można do napoju. Nie muszą być to kupione rzeczy, a produkty, które znajdziesz w domu. Kilka minut wystarczy, żeby Twoi goście zrobili sobie rozgrzewającą, świąteczną czekoladę!

Naprawdę większość z moich tegorocznych dekoracji na Boże Narodzenie pochodziła z wyprzedaży, bądź znalazłam ją w szafie, czy na podwórku. Ozdoby na święta nie muszą kosztować wiele, żeby wyglądać pięknie! Liczę, że Tobie także uda się przygotować magiczne dekoracje na Boże Narodzenie!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz