• Środa, 22 maja 2024

Jak powinna być zbudowana garderoba na wymiar?

Garderoba – niegdyś synonim luksusu, dziś funkcjonalna przestrzeń, dzięki której składowanie ubrań staje się znacznie łatwiejsze. Wprowadzenie tego elementu do sypialni to szansa na uczynienie jej jeszcze lepiej przystosowaną do potrzeb domowników oraz na wzbogacenie wystroju pomieszczenia. Różnorodne możliwości aranżacji takiej przestrzeni zachęcają do eksperymentowania i poszukiwania nowych rozwiązań. Ciekawym pomysłem na wkomponowanie garderoby w przestrzeń sypialni będzie wybór modelu na wymiar. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? 

Jak zaplanować wielkość i położenie garderoby na wymiar? 

Jedną z pierwszych decyzji, jakie musisz podjąć, jeśli chcesz zorganizować garderobę w swoim pokoju, jest wybranie lokalizacji dla tej przestrzeni. Niestety często nie jest to łatwe – tak duży obiekt trudno wpasować w wybrane pomieszczenie bez dokonywania zakrojonych na szeroką skalę zmian. Dobrze namyśl się zatem już w momencie zastanawiania się, w jakiej części mieszkania znajdzie się garderoba. 

Jeżeli będzie ona przeznaczona przede wszystkim na potrzeby jednej osoby, wówczas umieszczenie jaj w sypialni będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli metraż pomieszczenia na to pozwala, w przestrzeni garderoby można wyznaczyć strefę przeznaczoną do przebierania się. W obiekcie składowane będą również ubrania innych domowników? Pomyśl nad umieszczeniem garderoby w jednej z części wspólnych domu, na przykład w przedpokoju. 

Jakie drzwi do garderoby wybrać? 

Wybór drzwi do garderoby jest niezwykle istotny. Nie tylko wpływa on na komfort codziennego korzystania z niej, lecz także pozwala wzbogacić obiekt w dodatkowe funkcje. Drzwi do garderoby mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów o różnej przezroczystości. Jednym z najpopularniejszych wyborów są drzwi szklane. Całkowita przezroczystość drzwi pozwala uczynić garderobę czymś na kształt gabloty – miejscem służącym eksponowaniu ulubionych ubrań lub obuwia. Wadą tego rozwiązania jest konieczność regularnego mycia szyb, by utrzymać je w czystości. 

Ciekawym pomysłem są także drzwi przesuwne z fototapetą. Różnorodność dostępnych motywów pozwoli dopasować wzór i kolorystykę do wnętrza sypialni. Jeśli preferujesz maksymalnie praktyczne rozwiązania, rozważ drzwi ze wbudowanym lustrem. Dzięki nim szybko i wygodnie wykonasz stylizację, a dodatkowe lustro, zajmujące przestrzeń w Twojej sypialni, przestanie Ci być potrzebne. 

Meble i garderoby na wymiar – jakie wieszaki i półki wybrać? 

Kupując meble i garderoby na wymiar, szczególną uwagę musisz poświęcić ich wnętrzu. To właśnie od niego zależeć będzie komfort składowania ubrań w takim miejscu. Odpowiednia garderoba na wymiar powinna zawierać dobrze dopasowane do przestrzeni obiektu oraz typu składowanych rzeczy półki. Przyda się również rurka na wieszaki, na której z łatwością zawiesisz odzież wierzchnią lub taką, do której chcesz mieć najłatwiejszy dostęp. O jeszcze większą wygodę korzystania z garderoby na wymiar pozwolą zadbać dopasowane do niej wysuwane szuflady na stabilnych, cichych prowadnicach. Funkcjonalnych i stylowych modeli tych mebli szukaj na przykład w asortymencie Galerii Wnętrz Domar. Dzięki bogatej ofercie sklepu z pewnością uda Ci się znaleźć w nim swój wymarzony model garderoby.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz