• Czwartek, 30 listopada 2023

Czym kierować się podczas pakowania prezentów?

Otrzymywane podarunki, pięknie zapakowane, traktujemy jak dziecięce Kinder Niespodzianki. Znajomy kształt oraz wydobywający się dźwięk z wewnątrz rozbudza ciekawość i wyobraźnię. Niemniej jednak to czekoladowe opakowanie jest najsłodszym detalem, sprawiającym radość, zarówno dużym, jak i małym dzieciom. To właśnie on odgrywa kluczową rolę – dokładnie tak samo, jak pomysłowo udekorowane pudełko z podarunkiem w środku. Czym kierować się podczas pakowania prezentów – podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Tak naprawdę wszystko zależy od samego podarunku – jego kształtu, charakteru, wielkości oraz okazji, z jakiej jest wręczany. W inny sposób zapakujemy biżuterię, książkę, urządzenie technologiczne czy ubranie.

Jak dobierać kształt pudełka do niewielkiego prezentu?

Zazwyczaj do przedmiotów niewielkich gabarytów dobieramy pudełko ozdobne tzw. poduszkę. Do niej możemy zapakować kolczyki, naszyjnik lub bransoletkę. Natomiast pudełko ozdobne z uchwytem jest idealnym sposobem na wyeksponowanie np. pierścionka z dużym, kolorowym kamieniem lub bransoletki z inspirującym napisem. Tego typu prezenty wręczamy osobom, które są nam bliskie. Wynika to z faktu, iż podczas wyboru należy kierować się ich upodobaniami oraz znajomością elementów garderoby, które dopasują się do charakteru danej biżuterii. 

Jak szybko i pomysłowo zapakować prezent?

Nie każdy z nas jest urodzonym artystą, specjalizującym się w pakowaniu prezentów, dlatego też warto postawić na metodę, która łączy w sobie praktyczność z możliwością indywidualizacji. Ciekawe rozwiązanie prezentuje hurtownia opakowań BecPak – w swojej ofercie posiada kolorowe pudełka, które w łatwy sposób można spersonalizować. Jak tego dokonać? Wystarczy napisać na wieczku powiedzenie, które opisuje daną osobę, jej zachowanie lub jest przez nią często używane. Ponadto, do przystrojenia pudełka możesz wykorzystać znany z czasów szkolnych klej brokatowy lub kunsztowną wstążkę, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem np. delikatnej porcelany.

Torebka czy pudełko – oto jest pytanie!

Istnieją przedmioty, które zdecydowanie lepiej prezentują się w pudełku – są ładniej wyeksponowane, elegancko wystylizowane i kunsztownie ułożone. Niektórzy uważają, że wręczanie prezentów w ozdobnych torebkach zrywa z magiczną aurą niespodzianki. Owszem, jeśli do tego typu opakowania włożysz jedynie prezent, to efekt zaskoczenia może szybko się ulotnić. W związku z tym warto zadbać o dodatkowe wypełnienie. W tym przypadku sprawdzi się dekoracyjna bibułka, sztuczne sianko lub sizal. Dzięki temu skutecznie wzbudzisz zainteresowanie osoby, której wręczasz prezent.

Pakowanie prezentów to prawdziwa sztuka, charakteryzująca się spersonalizowanymi rozwiązaniami. Warto poświęcić, choć odrobinę więcej czasu na dopracowanie szczegółów, dzięki którym osoba obdarowywana poczuje się tak, jakby miała przed sobą magiczną i zaskakującą Kinder Niespodziankę.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz