• Sobota, 13 kwietnia 2024

Jak podróżować? Zrezygnuj z samochodu

Obecnie coraz więcej mówi się o złym wpływie spalin samochodowych na środowisko naturalne. Niektóre miasta wręcz zamykają swoje centra, nie tylko by nakłonić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego, ale także aby uchronić ich przed smogiem. Zamiast stać godzinami w miejskich korkach, o wiele lepiej zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do przemieszczania się. Dobrym pomysłem jest zakup hulajnogi lub deskorolki elektrycznej. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Tysiące osób codziennie marnuje swój cenny czas, stojąc w korkach. Niekiedy droga do pracy i z powrotem, która mogłaby trwać kilka czy kilkanaście minut, zamienia się w wielogodzinny koszmar. W takim wypadku o wiele lepiej zrezygnować z samochodu i postawić na bardziej praktyczne środki transportu. Wbrew pozorom hulajnoga czy deskorolka elektryczna to nie urządzenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Mogą stanowić także idealny transport dla dorosłych.

Hulajnogi

W dzieciństwie każdy, choć raz, jechał na hulajnodze. Ten napędzany siłą własnych mięśni przyrząd świetnie sprawdza się w mieście jako alternatywa dla samochodu. W przypadku osób dorosłych najlepszym wyborem będzie hulajnoga rekreacyjna, choć w sklepach znaleźć można także hulajnogi turystyczne z napędem czy hulajnogi wyczynowe do wykonywania trików. Jaka powinna być hulajnoga dla dorosłych?

  1. Dobra hulajnoga powinna mieć koła pompowane lub ewentualnie poliuretanowe, ale wówczas powinna także posiadać amortyzatory. Dzięki temu o wiele lepiej będzie się nią jeździło np. po kostce.
  2. Najlepiej sprawdzą się koła o średnicy około 120 mm. W przypadku kół kauczukowych powinny charakteryzować się średnią twardością, 82 – 86 A.
  3. Regulowana kierownica to także ważny element, dzięki czemu drążek będzie można idealnie dopasować do wzrostu użytkownika. Ponadto rączki kierownicy powinny być wygodne i antypoślizgowe.
  4. W przypadku jeżdżenia po mieście przyda się hulajnoga składana. Niektóre modele mają nawet specjalny pas, który można zarzucić na ramię po złożeniu sprzętu. Dzięki tej funkcji będzie można łatwo wnieść hulajnogę, np. po schodach.

Deskorolka elektryczna

W mieście, oprócz hulajnogi, świetnie sprawdzi się także deskorolka elektryczna. Sprzęt ten jest dziś szczególnie pożądany przez dzieci, ale może okazać się niezwykle przydatny dla dorosłych. Deskorolka elektryczna składa się z dwóch podestów i dość sporych kół. Aby przemieścić się przy użyciu tego urządzenia, należy pochylić podesty w przód lub w tył. Na desce tej bez problemu można także skręcać. Niektóre modele osiągają prędkości rzędu 40 km/h! Jaka powinna być deskorolka elektryczna dla dorosłych?

  1. Lekka – aby można ją było bez problemu wnieść po schodach czy do publicznego środka transportu.
  2. Szybka – aby prędko dotrzeć do celu. Przed zakupem deskorolki warto zapoznać się z jej prędkością maksymalną oraz mocą.
  3. O dużym zasięgu – aby można nią było pokonywać wiele kilometrów bez ładowania. Najczęściej modele deskorolek mają zasięg kilkudziesięciu kilometrów.
  4. Z krótkim czasem ładowania – aby szybko naładować sprzęt każdego dnia. Warto jednak wziąć pod uwagę, że czasami krótki czas ładowania może oznaczać mało pojemne baterie.
  5. Wyposażona w wyświetlacz – który poinformuje użytkownika, gdy sprzęt będzie bliski rozładowania. Zawsze po naładowaniu warto deskorolkę odłączyć od prądu i najlepiej nigdy nie pozwolić jej całkowicie się wyładować.

Po mieście wcale nie trzeba poruszać się samochodem. O wiele lepiej przerzucić się na ekologiczne środki transportu. Mogą się bowiem okazać o wiele szybsze i wygodniejsze od samochodu. W jaki sprzęt najlepiej się zaopatrzyć? Doskonale sprawdzi się w tej roli hulajnoga lub deskorolka elektryczna. Warto kupować urządzenia cenionych producentów, z gwarancją, o wysokiej nośności i dobrych parametrach. Będą nie tylko funkcjonalne, ale też solidniejsze i pozwolą na wielokrotne użytkowanie.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz