• Sobota, 13 kwietnia 2024

Najbardziej popularne rodzaje biżuterii damskiej

Często zadawane jest nam pytanie "Jaki jest najpopularniejszy rodzaj biżuterii?". Możemy Wam powiedzieć, że opinii na ten temat jest wiele. Każda kobieta jest inna, ma swój styl i oczekuje od branży jubilerskiej czegoś zupełnie innego. Wszystko zależy od materiału, z jakiego biżuteria jest wykonana. Bransoletki, pierścionki i naszyjniki to najczęściej spotykane rodzaje biżuterii. Jaki rodzaj biżuterii?

BIŻUTERIA ZŁOTA

Pierścionki i naszyjniki są najbardziej popularną złotą biżuterią. Wynika to po części z kultury i obrzędów, które celebrujemy. Okazja do chrztu, komunii, czy narodzin dziecka ze złotą biżuterią jest zazwyczaj okazją do pierwszego prezentu. Dla dziewczynek najlepszym wyborem są delikatne kolczyki i klipsy. Biżuteria dziecięca jest zazwyczaj mniejsza i posiada urocze motywy, takie jak serduszka, kwiatki, gwiazdki czy serduszka. Można również wybrać złote łańcuszki z krzyżykiem lub medalikiem. Pamiątki te są często przechowywane przez całe życie i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Warto zauważyć, że pierścionki i obrączki ślubne są najbardziej poszukiwanymi złotymi przedmiotami. Wiele kamieni szlachetnych i diamentów jest używanych do ozdabiania symboli miłości i obietnicy życia wiecznego. Złote pierścionki są nie tylko na zaręczyny. Mogą być również piękną biżuterią do codziennego użytku.

Biżuteria srebrna

BIŻUTERIA SREBRNA

Ze względu na niższą cenę, jest bardziej popularne niż złoto. Jest mniej zobowiązujące, droższe, a na pewno tańsze. Czasami trudno jest się z tym zgodzić. Istnieje wiele marek biżuterii srebrnej, które oferują zachwycające wzory i ozdoby. Można znaleźć bransoletki z mieniącymi się cyrkoniami, czy bransoletki z kamieniami szlachetnymi i srebrnymi zawieszkami. Piękne wisiorki i zawieszki, które są zarówno piękne jak i efektowne w swojej formie i zdobieniu. Obecnie istnieje wiele pięknych wyrobów jubilerskich wykonanych ze srebra i złota. Każda kobieta znajdzie coś, co przypadnie jej do gustu.

Sprawdź: Biżuteria srebrna czy posrebrzana – jak odróżnić? Dowiedz się na http://zlotaobraczka.eu/bizuteria-srebrna-czy-posrebrzana-jak-odroznic_smql.a

BIŻUTERIA ZEGARKOWA

Zegarki nie są już wyłącznie funkcjonalne. Są one teraz również wykorzystywane jako biżuteria. Piękne zegarki dla pań oferują marki specjalizujące się w czasomierzach. Mogą być one ozdobione cyrkoniami, masą perłową lub diamentami. Najpopularniejsze zegarki na bransoletach to te z okrągłymi kopertami. Świetnie prezentują się z inną biżuterią ze względu na swój subtelny design. Można również wybierać spośród kwadratowych lub prostokątnych tarcz.

Trudno jest określić, który rodzaj biżuterii damskiej jest najbardziej popularny. Jedno wiemy na pewno, dostępnych jest bardzo dużo biżuterii. Każda kobieta znajdzie coś, co jej się spodoba.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz