• Piątek, 21 czerwca 2024

Cienkie portfele – poznaj ich wszystkie zalety

Portfel to niezbędne akcesorium dla każdego mężczyzny. Praktyczny, bo będący w stanie pomieścić gotówkę, karty debetowe i lojalnościowe, a także dowód rejestracyjny samochodu. Duża liczba przegródek wydaje się być zatem oczywistym kryterium wyboru przy zakupie portfela. Jednak wypchany portfel jest niewygodny w codziennym użytkowaniu.

Na popularności zyskują cienkie portfele. Mieszczące się w każdej kieszeni, estetyczne i zapewniające bezpieczeństwo użytkowania. Dlaczego jeszcze warto na nie postawić?

Najważniejsze dokumenty zawsze pod ręką

Szukając portfela z dużą liczbą przegródek, nastawiamy się na noszenie przy sobie wszystkich dokumentów, kart debetowych i lojalnościowych, do tego zdjęć najbliższych czy kuponów otrzymanych w sklepach. Jednak po zapełnieniu każdej przegródki okazuje się, że portfel trudno zapiąć. Zatrzask się rozpina, a suwak łatwo zepsuć. Użytkowanie takiego portfela jest niewygodne.

Dostępne na rynku cienkie portfele mają znacznie mniejszą liczbę przegródek. Jednak po przejrzeniu wszystkich kart i dokumentów, które ze sobą nosimy, okazuje się, że tych najważniejszych i niezbędnych na co dzień jest tylko kilka. Mały portfel męski, w którym zagoszczą tylko dokumenty od samochodu, karta debetowa oraz gotówka, mieści się w każdej kieszeni. Nie ma problemów z jego użytkowaniem, zaś pod względem estetycznym nie trzeba się mierzyć z nieciekawym efektem.

Bezpieczeństwo danych

W minimalistycznych portfelach typu slim najczęściej dostępna jest ochronna warstwa RFID. Dzięki tej technologii zabezpieczone zostają dane przechowywane na kartach kredytowych oraz w dokumentach osobistych. To ważne, bowiem wraz z nowoczesną technologią wzrasta pomysłowość złodziei i możliwość wykradzenia danych niezbędnych chociażby do opróżnienia konta bankowego.

Wypchany portfel jest widoczny w kieszeni, stąd staje się łakomym kąskiem dla potencjalnych złodziei. Minimalistyczne portfele slim wallet pozostają niewidoczne, co w połączeniu z warstwą ochronną RFID stanowi podwójne zabezpieczenie.

Szybki i wygodny dostęp do gotówki oraz kart

Ileż to razy zdarza się, że portfel o licznych przegródkach staje się akcesorium, w którym wbrew pozorom łatwo się pogubić. Trudno przecież zapamiętać, w której dokładnie przegródce znajdują się poszczególne karty czy dokumenty. Gotówka przeplata się z paragonami lub bonami otrzymani w sklepach.

W cienkim portfelu o maksymalnie kilku przegródkach bałagan i trudności w znalezieniu odpowiedniej karty odchodzą w zapomnienie. Wszystko jest dobrze widoczne i łatwo dostępne, co również sprzyja szybkiej realizacji, np. płatności w sklepie będąc już przy kasie.

Estetyka ponad wszystko

Wypchany portfel wygląda nieestetycznie nawet w zwykłych spodniach, a co dopiero w kieszeni marynarki lub w garniturze. Podczas wielkich wyjść i uroczystych wydarzeń takie nieestetyczne detale są zdecydowanie niepożądane. Najczęściej jednak nie można zrezygnować z zabrania ze sobą jakiegokolwiek dokumentu czy niewielkiej ilości gotówki. Portfele slim rozwiązują ten problem.

Jeśli liczy się dla nas estetyka, wygoda użytkowania i bezpieczeństwo noszonych ze sobą dokumentów czy pieniędzy, minimalistyczny i cienki portfel będzie idealnym rozwiązaniem.

Artykuł partnera 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz