• Sobota, 10 grudnia 2022

Do jakiej sylwetki najlepiej pasują męskie spodnie typu chino?

Męskie chinosy to świetny przykład połączenia elegancji z uniwersalnością. Pewnie dlatego na dobre zagościły w męskiej garderobie i od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród młodzieży jak i dojrzałych mężczyzn. Przed zakupem swojej pary chinosów warto upewnić się, że zna się dobrze mocne i słabe punkty swojej sylwetki. To pomoże uniknąć stylizacyjnej wpadki i pozwoli mieć pewność, że spodnie będą się dobrze prezentować.

Chinosy a sylwetka

Sprawa jest prosta, jeśli zakup zostanie dokonany w sklepie stacjonarnym. Wystarczy przymierzyć interesujący model i sprawdzić , czy jest odpowiedni do budowy ciała. Jeśli kupujący jest zwolennikiem zakupów online, wystarczy zmierzyć długość nogawek, obwodu uda, łydki oraz pasa. Nie należy zawsze sugerować się rozmiarem, gdyż może nieco odbiegać od rozmiarówki podanej na stronie. W przypadku chinosów, których wąskie, dość obcisłe nogawki, nie zawsze są odpowiednie dla każdego z panów, warto zapoznać się rodzajami męskich sylwetek, odnaleźć swoją wśród poniższej klasyfikacji oraz ocenić, czy taki krój będzie odpowiedni.

Komu pasują?

Panowie wysocy, posiadający niemalże idealną sylwetkę typu V (wysocy, szczupli, o szerokich, lecz nieprzesadnie rozbudowanych barkach) oraz typu Y (podobna do sylwetki V, ale różniąca się znacznie rozbudowanymi barkami) będą dobrze wyglądać w prawie każdym fasonie. Dobrze skrojone chinosy, nie tylko podkreślą harmonijną budowę , ale też nadadzą szyku i elegancji.

Spodnie przylegające do nóg, a więc i te zaliczane do typu chino, są świetną propozycją także dla niewysokich panów.. Takie rozwiązanie optycznie wysmukli nogi , co z kolei przyczyni się do optycznego wydłużenia sylwetki. Z reguły, mężczyźni dość niscy powinni wystrzegać się przesadnie szerokich spodni, które jeszcze bardziej podkreślają niski wzrost. Zaleca się również, by w tym przypadku unikać mankietów, stąd chinosy są strzałem w dziesiątkę dla tego typu sylwetki. Panowie niscy i jednocześnie szczupli, prezentujący sylwetkę typu E, również będą dobrze wyglądać w tym fasonie.

Chinosy okażą się także genialnym rozwiązaniem dla mężczyzn posiadających szczupłą talię i masywne uda (sylwetka typu A). Dopasowane spodnie optycznie ujmują z nóg kilka zbędnych kilogramów. Co więcej, ten efekt wzmacnia także odpowiedni kolor spodni. Poza klasyczną czernią, dobrym wyborem jest także granat i grafit.

Kto powinien ich unikać?

Męskie spodnie chino nie będą dobrze wyglądać na panach posiadających sylwetkę typu O. Obcisłe spodnie w tym wypadku mogą dać efekt komiczny. Mężczyźni o takiej budowie ciała będą dobrze się prezentować w spodniach nieco szerszych. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę wyżej wspomniane wskazówki, dzięki czemu można sprytnie zatuszować mankamenty i uwypuklić plusy męskiej sylwetki. Jeżeli chcesz zobaczyć ciekawe fasony i modne kolory męskich chinosów, odwiedź stronę https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Spodnie-meskie_Chinosy-406.html.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz