• Niedziela, 6 października 2024

Usuwanie rozstępów

Każdemu będzie zależeć na doskonałym wyglądzie, dlatego nie powinno być zdziwienia, że obecnie zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem i wiele osób z nich korzysta. Szczególnie oczywiście dotyczy to kobiet, które po takie zabiegi najchętniej sięgają. Wśród nich są te, które będą mogły pokonać problemów z rozstępami. Warto więc rozważyć sobie o co tak naprawdę chodzi z rozstępami. Zobacz, co mówią specjaliści z mularczyk.com.pl


Kiedy się pojawiają rozstępy? 

Rozstępy to potoczne określenie dla wrzecionowatych pasm, które będą pojawiać się na skórze brzucha, pośladków, ud oraz piersi. Znacznie częściej będą one występować u kobiet niż u mężczyzn. Najważniejszą przyczyną ich powstawania będzie problem ze złym funkcjonowaniem fibroblastów, a więc specjalnych włókien, które odpowiedzialne są za elastyczność, jędrność oraz napięcie skóry. Jeśli będzie dochodziło do ich upośledzenia dojdzie do tego, że włókna są mniej odporne na rozciąganie i dlatego dojdzie do ich zerwania a dalej właśnie do pojawienia się na skórze rozstępów. Należy pamiętać, że są grupy osób, które mają szczególną skłonność do powstawania rozstępów. Będą to między innymi osoby, które mają częste wahania wagi, kobiety w ciąży, kulturyści, osoby otyłe, osoby przyjmujące leki steroidowe, osoby z genetycznymi predyspozycjami, młodzież w trakcie dojrzewania. Na szczęście obecnie mamy metody, dzięki którym pokonanie tego problemu rzeczywiście staje się możliwe. 

usuwanie rozstępów

Zabiegi pozwalające na usuwanie rozstępów? 

Przede wszystkim rozstępy to jedna z najpowszechniej spotykanych zmian skórnych, która będzie często pojawiać się na skórze brzucha, ud, piersi, pośladków, pleców. U kobiet będzie ona bardzo często spotykana, znacznie częściej niż u mężczyzn. Do tych najważniejszych czynników, które powodują pojawienie się rozstępów zaliczamy ciąże, nagły przyrost masy ciała w stosunkowo krótkim czasie, czynniki hormonalne, genetyczne. Zmiany będą się tam tworzyć poprzez osłabienie skóry, nadmierne jej rozciągnięcie jak i też przez naruszenie sieci włókien kolagenowych a także elastynowych.

Proces tworzenia się rozstępów

Jeśli chodzi o tworzenie się rozstępów jest to proces, który będzie przebiegał w dwóch fazach. Pierwsza faza zapalna to sytuacja, gdy na skórze widać zmiany, które początkowo mają barwę ciemnoczerwoną, zmieniającą się dalej na siną. W tym etapie możliwe będzie również pojawienie się obrzęku. Etap taki może trwać nawet do sześciu miesięcy. Trzeba pamiętać, że obrzęk nie jest koniecznym stanem rzeczy. Druga faza to zanikowa, w czasie której rozstępy zaczynają bladnąć i można zauważyć, że przybierają one swoją końcową formę. Jeśli chodzi o leczenie tego problemu najlepszy efekt przyniesie to w momencie, gdy będzie się realizować zabieg w fazie zapalnej. Jeśli zabieg zostanie przeprowadzony w tej właśnie fazie można oczekiwać, że efektywność takiego zabiegu będzie zdecydowanie lepsza. Warto na koniec dodać również, że rozstępy to zmiany skórne, które nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia i nie trzeba się ich obawiać.

Sprawdź więcej na: razem.waw.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz