• Piątek, 19 lipca 2024

Botox - co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Młody wygląd to marzenie każdej kobiety. Niestety z czasem nasza skóra starzeje się i pojawiają się na niej zmarszczki, które się pogłębiają. Botox wykorzystywany jest w medycynie estetycznej już od dobrych kilku lat i jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na wygładzenie naszej skóry. Co warto wiedzieć przed poddaniem się zabiegowi? 

Botox doskonale działa na zmarszczki mimiczne. Wygładza je i sprawia, że nasza skóra znów wygląda na młodą. To z pewnością najbardziej powszechna metoda, dostępna na rynku. 

Botox - co to właściwie jest? 

Botox to inaczej toksyna botulinowa, którą produkuje się laboratoryjnie. W profesjonalnych klinikach jak np. Murano, botox jest wstrzykiwany za pomocą specjalnego urządzenia Juvapen. Taki zabieg nie powinien trwać dłużej niż 30 minut, a preparat jest wstrzykiwany bardzo cienką igłą, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Efekty zabiegu najczęściej utrzymują się od 4 do 8 miesięcy. 

Przede wszystkim botox, pomaga uporać się ze zmarszczkami mimicznymi. Głównie używa się go, aby zniwelować poziome zmarszczki na czole, kurze łapki a także zmarszczki pomiędzy brwiami, które nazywa się “lwimi zmarszczkami”.  

Botox - Murano 

Chociaż botox przede wszystkim kojarzy się z usuwaniem zmarszczek, można stosować go również do:

  • nadmiernej potliwości - wstrzykując jad botulinowy w odpowiednie rejony, zostają zablokowane połączenia nerwowo - mięśniowe, co w efekcie sprawia, że gruczoły potowe zostają wstrzymane,
  • leczenia zgrzytania zębami - inaczej nazywanego bruksizmem, 
  • preparat jest również stosowany do podnoszenia kącików ust, a także wygładzania zmarszczek nad górną wargą. 

Jak widać botox to nie tylko sposób, aby poprawić swój wygląd, ale jest to również sposób leczenia niektórych przypadłości. 

botox Murano

Przeciwwskazania botoxu - Murano 

Chociaż zabieg jest bezpieczny, to oczywiście istnieją przeciwwskazania do jego wykonania, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać. 

Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • uczulenia i alergie,
  • choroby mięśni,
  • stany zapalne skóry,
  • ciąża. 

Dawki, które podaje się w przypadku zabiegu botoksem są odpowiednio dobrane, należy jednak odpuścić sobie zabieg, jeżeli dotyczy nas któreś z powyższych przeciwwskazań. 

Przed zabiegiem, lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, dzięki któremu może stwierdzić, czy skóra nadaje się do zabiegu. Jest to również czas, kiedy przekazuje się specjaliście informacje na temat zażywanych leków i chorób. Dzięki tym informacjom, zabieg jest bezpieczny, a pacjent może cieszyć się doskonałymi efektami. 

Co ciekawe na botox najchętniej decydują się kobiety w okolicach 30 roku życia. Dzięki temu, że ma on działanie profilaktyczne - możemy uniknąć bardzo głębokich zmarszczek, które będzie już dużo ciężej wygładzić. Wstrzyknięcie odpowiedniej dawki botoxu sprawi, że rzadziej będziemy marszczyć np. czoło. Jak widać, zabieg ten już dawno przestał być kojarzony z celebrytkami, które nie znają umiaru, a stał się skutecznym sposobem na piękną skórę twarzy.

Więcej informacji na stronie klinikamurano.com

Komentarze (0)

Zostaw komentarz