• Piątek, 9 grudnia 2022

Hoker fryzjerski Ayala z oparciem

Zazwyczaj przyjmuje się jako coś oczywistego, że w zawodzie fryzjera pracuje się w pozycji stojącej. Jest to klasyczna oczywista oczywistość, chociaż nie jest to na pewno pozycja wygodna dla fryzjera, który musi ustać na nogach wiele godzin. Lepiej byłoby usiąść. Lepiej dla wszystkich, ponieważ fryzjer, który czuje się komfortowo, na pewno wykona swoją pracę lepiej i szybciej. Postawa pochylona jest nie ergonomiczna, a opuszczanie głowy w dół skutkuje bólami karku i ramion. Długie stanie przy kliencie to także problem puchnących nóg. Nie wolno nam zapominać o wygodzie pracowników. 

Co to jest hoker fryzjerski i do czego służy?

Wygoda pracy w zakładzie fryzjerskim wcale nie jest trudna do osiągnięcia. Nie wymaga zmiany paradygmatu. Istnieje tutaj proste rozwiązanie – hoker fryzjerski. W salonie, gdzie pracuje 3-4 fryzjerów w zupełności wystarczą dwa hokery, by praca przebiegała zupełnie inaczej. Nie zawsze się z nich bowiem korzysta i nie przez cały czas. Hoker służy przede wszystkim do tego, by na chwilę przysiąść w czasie wykonywania długiego, monotonnego strzyżenia czy podobnej usługi. Wyboru odpowiedniego hokera trzeba dokonać ostrożnie, ponieważ wbrew pozorom, to nie jego wygoda jest tu najważniejsza, a uniwersalność i funkcjonalność. Hoker musi być bowiem mobilny i stabilny, a to zapewnić nam będą mogły jedynie propozycje najlepszych firm z branży. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na hoker fryzjerski Ayala.

Hoker fryzjerski Ayala

Hoker fryzjerski Ayala dba o wygodę, ale najważniejsze w jego przypadku jest przywiązanie do detali. Taki hoker będzie też w stanie przetrwać co najmniej kilka lat i nie będzie wyglądał na zniszczony. Ayala posiada profilowane siedzisko, na którym można wygodnie usiąść zgodnie z własnymi preferencjami, jak również można je dowolnie przestawiać razem z całym hokerem. Atala posiada oczywiście regulację wysokości, co jest absolutnie niezbędne w przypadku urządzeń tego typu. Co ważne, Ayala posiada także gumowe kółka. Są one znacznie bezpieczniejsze od zazwyczaj stosowanych kółek plastikowych. Takie kółka ścierają się i po czasie stają się bardzo śliskie, co może skończyć się wypadkiem zwłaszcza na mokrej podłodze. Kółka gumowe zapewniają lepszą stabilność oraz gwarantują nam, że hoker nie będzie poruszał się bez naszej woli.

Hoker fryzjerski z oparciem

Hokery to bardzo szeroka grupa produktów, ponieważ ich podstawowa funkcjonalność może być zapakowana na bardzo różne sposoby. Wiele z nich to po prostu najzwyklejsze taborety na kółkach, ale zazwyczaj warto jest postawić na trochę lepsze propozycje, które będą posiadały niewielkie oparcie sięgające mniej więcej do połowy pleców. Ciekawą propozycją może być też tak zwane siodło, czyli bardzo mocno profilowane siedzisko. Od niedawna w oparcie wyposażane są także niektóre siodła.
Z różną funkcjonalnością związane są oczywiście różne ceny hokerów. Dobry hoker można kupić już za 250 złotych, ale te za około 500 złotych są już znacznie lepsze. Wszystko jest tutaj tak naprawdę kwestia naszego gustu, chociaż trudno jest sobie wyobrazić wygodny hoker bez regulacji wysokości siedziska.

Materiał partnera zewnętrznego mila-furniture.com

Komentarze (0)

Zostaw komentarz