• Środa, 22 maja 2024

Meble metalowe wychodzą z cienia. Dowiedz się, dlaczego warto na nie postawić

Meble metalowe jeszcze do niedawna kojarzyły się wyłącznie z ciężkimi i mało estetycznymi konstrukcjami używanymi na halach magazynowych, w warsztatach czy placówkach służby zdrowia. Okazuje się jednak, że dziś zyskują one wielu zwolenników – również pośród projektantów nowoczesnych wnętrz. Meble wykonane z blachy metalowej świetnie komponują się zwłaszcza z minimalistycznymi aranżacjami przestrzeni. Sprawdzą się zarówno do domu, biura, jak i profesjonalnego warsztatu pracy.

Niezawodna trwałość oraz funkcjonalność

Chcesz, aby meble były w stanie utrzymać stabilność nawet pomimo wyjątkowo ciężkich przedmiotów umieszczonych na półkach? Taką gwarancję zyskasz wyłącznie wówczas, jeżeli zdecydujesz się na wybór mebli metalowych. Wówczas będziesz mógł przechowywać nie tylko masywne segregatory z dokumentami czy książkami, lecz także ciężki sprzęt elektroniczny czy maszyny przemysłowe. Metalowe szafy biurowe są zwykle wyjątkowo pojemne, dlatego zdołasz w jednym miejscu pomieścić wszystkie przedmioty, których na co dzień potrzebujesz. 

Szafki BHP to podstawowe wyposażenie miejsca pracy. Są to meble wyprodukowane z metalu zabezpieczonego zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych, krańcowych temperatur, jak i różnego typu substancji o działaniu żrącym. W szafach tego typu możesz przechowywać sprzęt BHP dla pracowników, bez obaw o jego zniszczenie. 

Meble metalowe wcale nie muszą być ciężkie

Możesz dziś zaopatrzyć się w meble metalowe z cienkiej blachy, które są na tyle lekkie, że ich przesuwanie nie stanowi większego problemu. Łatwe jest także ich wstawanie do pomieszczenia, gdyż zazwyczaj stanowią konstrukcję składaną. Wystarczy skręcić poszczególne elementy za pomocą śrubek, stosując się do dostarczonej instrukcji montażu.

nowoczesne meble metalowe

Meble z designerskimi drzwiami

Poszukując mebli do biura, warto wybierać spośród metalowych szaf biurowych z przesuwanymi drzwiami. Niezwykle atrakcyjne wizualnie są zwłaszcza drzwi żaluzjowe, które stanowią efektowną ozdobę każdego pomieszczenia. Są one instalowane na prowadnicach, załączonych do zestawu. Atutem mebli metalowych oraz zamykanych regałów jezdnych z metalu jest także to, że posiadają one drzwi zamykane na klucz. Jest to niezwykle ważne w przypadku przechowywania przedmiotów o dużej wartości – finansowej lub sentymentalnej. Wystarczy przekręcić kluczyk i już nie musisz się martwić o ryzyko kradzieży. Przedostanie się do metalowej szafy jest dla złodzieja znacznie trudniejsze w porównaniu do mebli drewnianych.

W jaki sposób wybrać metalowe meble?

Jesteś zdecydowany na wybór metalowej szafy bądź regału? Zanim dokonasz wyboru takiego produktu, odpowiedz sobie na kilka pytań. Przede wszystkim istotne jest to, z jakiego gatunku blachy powstał mebel. Czy jest on odporny na korozję oraz wpływ różnego rodzaju niekorzystnych czynników. Jaki jest ciężar mebla i czy w łatwy sposób można go samodzielnie złożyć? Dowiedz się poza tym, czy producent zapewnia Ci gwarancję, najlepiej wieloletnią. Będziesz mógł być wówczas pewien, że faktycznie otrzymujesz meble, które posłużą Ci długowiecznie.

Na jaki kolor mebli z metalu najlepiej się zdecydować?

Wcale nie jest powiedziane, że metalowe meble muszą posiadać nudny design. Bez problemu możesz zaopatrzyć się w szafy i regały, które uzyskały atrakcyjną barwę w procesie malowania proszkowego. Możesz być wówczas pewien, że początkowy kolor zostanie zachowany przez wiele lat. Są to poza tym farby nietoksyczne, a tym samym bezpieczne dla dzieci oraz przyjazne środowisku naturalnemu.

Szeroki wybór designerskich i trwałych mebli metalowych znajdziesz w ofercie marki Malow. Ich zakupu możesz dokonać między innymi na stronie sklepu Lobos. Masz możliwość wyboru spośród wielu modeli szaf i szafek biurowych, szaf BHP, regałów jezdnych oraz mebli warsztatowych. W razie wątpliwości w wyborze produktu, możesz liczyć na fachowe wsparcie pracowników sklepu. Warto również zaopatrzyć się w apteczki oraz szafki na klucze dostępne np. na alibiuro.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz