O czym warto wiedzieć przed zakupem kinkietu
Oświetlenie w domu spełnia funkcje dekoracyjne i praktyczne. Poza tym odpowiada za atmosferę, jaka panuje w danym pomieszczeniu. Pomysłem, który cieszy się niesłabnącym uznaniem jest zastosowanie kinkietów. Ich przewaga nad pozostałymi rodzajami oświetlenia polega na tym, że dają subtelne światło, które można dowolnie ukierunkować.
Kinkiety w sypialni
Kinkiety idealnie sprawdzają się w sypialni. Mamy bowiem do czynienia z wnętrzami, które mają sprzyjać odpoczynkowi. Sypialnia to synonim relaksu, snu, popołudniowych drzemek i wieczornego czytania książek. Dzięki kinkietom można stworzyć klimat idealny do relaksu popołudniowego czy odpoczynku nocnego. Poza tym to okazja, by uzyskać intymną atmosferę, wręcz romantyczną. W tym celu warto rozejrzeć się w ofercie, jaką stanowią kinkiety firmy Azzardo.
Ciekawym rozwiązaniem są kinkiety o ruchomych podstawach. Jedna lampa boczna, a ile możliwości! Skierujemy wąską wiązkę światła w okolice stolika nocnego i łóżka, gdy będziemy chcieli poczytać przed snem. Innym razem światło będzie padać na podłogę, by jedynie w subtelny sposób oświetlać sypialnię, dawać większe poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie nie pobudzać nadto, gdy nasze powieki zaczną się zamykać i coraz bardziej poddawać się będziemy sennym marzeniom.
Zmiana proporcji pomieszczenia
Kinkiety mogą zagościć nie tylko w sypialni. Ze względu na swoją wielofunkcyjność i szeroką dostępność bardzo różnorodnych projektów, mogą gościć niemal w każdym pomieszczeniu. Uratują nawet niewymiarowe pokoje czy te o małym metrażu. W jaki sposób?
Światło kinkietów można skierować w górę. Rozświetlone ściany boczne i sufit sprawiają, że pokój wydaje się być wyższym. Z kolei klosz otwarty do dołu sprawia, że optycznie obniża się nieproporcjonalnie wysokie przestrzenie.
Kuchnia i łazienka – wymagające pomieszczenia
Kuchnia i łazienka to dwa najbardziej wymagające pomieszczenia w naszych domostwach. Nie chodzi tylko o to, że muszą pomieścić mnóstwo elementów. Łazienka zmaga się z wysoką wilgotnością, kuchnia zaś musi radzić sobie z tłustymi oparami. W obydwu pomieszczeniach nietrudno o zachlapanie, zabrudzenia, które dotykają również konstrukcji oświetleniowych.
To z tego względu należy wybierać wykonania, które posiadają stosunkowo wysoki parametr IP. Poza tym dobrze jest wybierać kinkiety, które nie oferują zbyt fantazyjnych kształtów czy też dużej liczby elementów, w szczególności materiałowych i szklanych. Im więcej drobiazgów i zakamarków, tym trudniej utrzymać w czystości kinkiet.
Nie zapominamy o dopasowaniu do aranżacji wybranego pomieszczenia. W końcu komfortowe wnętrza to takie, które wpisują się również w nasze gusta. Dbajmy zatem o funkcjonalność, dekorację światłem i uwzględnienie wystroju. Oświetlenie wybieramy bowiem na końcu, więc mamy czas na znalezienie idealnego kinkietu.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)