• Środa, 22 maja 2024
Dom

Zmiana wystroju wnętrza nie wymaga remontu. Wystarczy zakup nowych dodatków

Nowa pora roku, wymiana części starych mebli czy zmiana sytuacji życiowej to główne powody, które skłaniają Polaków do zmiany wystroju wnętrza. Najbardziej udane aranżacje wynikają z połączenia prostoty z indywidualizmem właściciela mieszkania.

Odświeżenie aranżacji mieszkania nie wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych. Przestawienie mebli czy przedmiotów na półkach albo zrezygnowanie z telewizora jako centralnego punktu mieszkania skutecznie odmieniają charakter wnętrza.

Także minimalizm polegający na prostocie, klasyce i jak najmniejszej liczbie mebli oraz innych przedmiotów ułatwia dowolne aranżowanie przestrzeni w zależności od gustu, potrzeb i oczekiwań.

 – Wnętrze powinno być proste, zarówno w kolorze, jak i formie. Taki bezpieczny schemat łatwiej ozdobić różnymi detalami w dowolny sposób, dostosowany do pory roku, nastroju czy innych okoliczności – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Pudlik, projektantka mebli i wnętrz z firmy BB Home Design.

Minimalizm polegający na zrównoważonej kolorystyce wnętrza ułatwia dostosowywanie go do okoliczności: świąt, wiosny czy narodzin dziecka. Istnieją uniwersalne barwy, które pasują do wszystkich innych, wydobywając ich głębię. Dzięki temu pozwalają tworzyć dowolne kompozycje kolorystyczne.

Dodatki do wnętrza

 – Są to czerń i biel. Podobnie jak w stroju, są odpowiednie na każdą okazję. Wbrew pozorom, nie oznaczają nudnej, bezosobowej i zimnej przestrzeni. Aby dobrze poczuć się we wnętrzu, gdzie dominuje biel czy czerń, wystarczy wzbogacić je dowolnym akcentem, formą czy kształtem oraz zestawić z żywym kolorem. To całkowicie odmieni wnętrze – mówi ekspertka.

Najtrudniejsze przy zmianie aranżacji są wnętrza eklektyczne.

 – Tak zwane bogate wnętrze, pełne różnych kolorów i mebli, bez sprecyzowanego podziału funkcjonalnego stanowi trudniejsze zadanie dla architekta wnętrz. Coraz częściej zdarza się natomiast, że jego właściciele pragną zmian. Wtedy proponuje się im klasyczny monochromatyczny schemat, do którego będą mogli dobierać mniejsze dodatki – opowiada Agnieszka Pudlik.

Zmiana charakteru mieszkania niekoniecznie wymaga remontu. Zakup nowych roślin i dodatków, takich jak: narzuty, doniczki i ozdoby, utrzymanych w tym samym stylu, zmiana dekoracji okna czy ustawienia oświetlenia to najprostsze sposoby na odświeżenie wnętrza.  

Źródło: lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz