• Piątek, 21 czerwca 2024
Dom

Meble modułowe, klasyczny zestaw czy pojedyncze elementy? Wybieramy wyposażenie do ogrodu

​Nastała prawdziwa wiosna – zarówno ta kalendarzowa, jak i uwzględniając aurę pogodową. Coraz więcej czasu spędzamy na działkach i w przydomowych ogrodach. To zaś oznacza, że czas na wybór mebli, dzięki którym rodzinne spotkania, samotne popołudnia i wieczory ze znajomymi będą spędzane w pełnym komforcie. Jakie meble wybrać do ogrodu, aby zagwarantowały funkcjonalność oraz styl podkreślający charakter przestrzeni zewnętrznej? Sprawdzamy dostępne opcje.

Meble modułowe – czym się charakteryzują?

Meble modułowe to propozycja zestawów mebli ogrodowych, które są wielofunkcyjne. Można bowiem pokusić się o połączenie poszczególnych elementów, aby uzyskać większą przestrzeń do siedzenia, lub pozostawić oddzielnie kanapy ogrodowe i dołączone pufy czy podnóżki. Wiele zależy od tego, jakiej wielkości jest ogród, jak wielu gości zwykle przyjmujemy i na jakiej aranżacji nam zależy.

W meblach modułowych doceniamy tę funkcjonalność również za to, że na co dzień połączone ze sobą wszystkie elementy zajmują niewiele miejsca. Gdy zaś przychodzi potrzeba uzyskania większej liczby siedzisk dla gości, wystarczy odpowiednio złożyć dostępne elementy.

Można również pufę wykorzystać jako podręczny stolik. Dodatkowo ogrodowy puf najczęściej zawiera w sobie schowek. Stoliki są rozkładane, podobnie jak i kanapy czy sofy, które wchodzą w skład sporych rozmiarów narożników ogrodowych.

Klasyczny zestaw mebli

Ci, którzy lubią klasyczne i sprawdzone rozwiązania odnajdą się wśród propozycji rozmaitych zestawów mebli ogrodowych. Można je znaleźć w sklepie Bazkar.pl.

Zestawy składają się z różnej liczby elementów, dlatego łatwo je dopasować do potrzeb użytkowników, a także wielkości rodziny, która będzie z nich korzystać.

Do wyboru są produkty o ciekawych kształtach i kolorach, bazujące na surowcach naturalnych lub sztucznych, a nawet łączące ze sobą obydwa. Można więc zyskać na praktycznych i wygodnych meblach, w zestawie z najbardziej potrzebnymi elementami, np. krzesłami i stołem, a do tego na stylistyce, która wpisuje się w charakter przydomowej przestrzeni.

Pojedyncze meble

Kiedy warto postawić na zakup pojedynczych mebli? Głównie w sytuacjach, kiedy to na wyposażeniu jest już kompletny zestaw, jednak brakuje np. podręcznego stolika kawowego, fotela lub krzesła dla kolejnego gościa.

W ofertach zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można rozmaite zestawy i dopasowane do nich pojedyncze elementy, aby w razie chęci zakupu kolejnego krzesła, fotela bądź stolika uzyskać spójną aranżację. Dzięki temu wszystkie meble pasują do siebie stylistycznie, co pozwala jeszcze lepiej podkreślić charakter ogrodu.

Wiosna przywitała nas słońcem i niemalże letnią temperaturą. To zatem doskonały czas, by rozejrzeć się za nowym zestawem mebli ogrodowych bądź doposażeniem dotychczasowego kompletu, aby był jeszcze bardziej praktyczny, a zarazem ciekawy wizualnie. Czas wybrać się na zakupy i skorzystać z kończących się wyprzedaży.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz