• Środa, 22 maja 2024
Dom

„W dobrych wnętrzach nawet jedzenie smakuje inaczej”

To zdanie padło z ust prawdziwego smakosza dobrego stylu, Dominika Herberholza. Jego fascynacja wnętrzami i umiejętność łączenia rzeczy, pozornie niepowiązanych, miały już wkrótce stworzyć podstawy wyjątkowej firmy. Stało się to możliwe, gdy spotkał Piotra Mielcarka, z którym łączyła go podobna filozofia życiowa. „Kwintesencją pięknego wnętrza są piękne meble”, tłumaczy Dominik Herberholz, a Piotr Mielcarek dodaje, że „meble nie tylko wypełniają wnętrze, ale także budują klimat dla wspólnych kontaktów”. Tak powstała Scandicsofa.

Dlaczego styl skandynawski?

Scandisofa w swojej ofercie ma fotele, narożniki, pufy, łóżka i… oczywiście sofy. Nazwa wskazuje też, że założyciele firmy inspiracji szukali na północy Europy. Dlaczego wybrali styl skandynawski? Według Dominika Herberholza, skandynawska filozofia ceni piękno, funkcjonalność i wygodę - wszystko to, czego potrzebujemy w codziennym życiu. Jednak projektanci nie ograniczyli się jedynie do biernego kopiowania, ale dodali też coś od siebie, sprawiając, że polskie kolekcje Scandicsofa są niepowtarzalne. Dlaczego elastyczność jest tak ważna? Cóż, nie wszystko sprawdza się tak samo dobrze w różnych miejscach. Duńczycy czy Norwegowie stawiają na jasne barwy, ale nie jest to zwykły modowy kaprys - chcą rozjaśnić szare otoczenie i zrekompensować sobie brak słońca. Polacy nie muszą tego robić - możemy zaszaleć z ciemniejszymi kolorami.

Skandynawia po polsku

Ambicją Scandicsofa i jej założycieli było spełnianie oczekiwań najbardziej wymagających klientów w Polsce. Po doświadczeniach z produkcją na rynki skandynawski i brytyjski, postanowili zaoferować to, co robią najlepiej, również Polakom, którzy coraz wyżej cenią skandynawski design i styl życia. Podoba nam się to, co praktyczne i piękne jednocześnie, na dodatek oczekujemy wysokiej jakości i wytrzymałości mebli. Dla wielu z nas ważne jest też życie w zgodzie z naturą. Scandisofa odpowiada na to wszystko, dodając jeszcze szybką realizację zamówienia i przystępną cenę. Meble są wykonywane w Wielkopolsce, robione ręcznie, z drewna i naturalnych włoskich tkanin. Czas potrzebny na dostarczenie mebli to tylko 5 dni roboczych. A to dopiero początek. Dla wygody swoich klientów Scandicsofa rozpoczęła sprzedaż internetową, planuje też włączyć się w życie na portalach społecznościowych, aby lepiej poznać potrzeby swoich klientów.

Co dalej?

Kolejnym marzeniem założycieli jest, aby Scandicsofa została polską globalną marką. Jeśli tak się stanie, być może stolica skandynawskiego stylu przeniesie się do Polski… Czyżby uczeń miał przerosnąć mistrza?

Źródło: Meble skandynawskie Scandicsofa

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz