• Środa, 22 maja 2024
Dom

Tricki remontowe, które musisz poznać

Remont nie zawsze musi się kojarzyć z wysokimi kosztami i trudem wydobycia z mieszkania tego, co najpiękniejsze. Jeżeli poznasz kilka praktycznych tricków, kolejny może okazać się czystą przyjemnością, którą.. będziesz nawet mile wspominać. To co? Jesteś gotowy na proste, acz bardzo intrygujące porady? Zaczynamy!

Z malowaniem na Ty

Nie mamy wątpliwości, że malowanie jest najprostszą z metod odnowienia i odświeżenia mieszkania. Jednakże większość osób ogranicza się wyłącznie do zmiany koloru na gładkiej ścianie. A jak się okazuje - można pójść o krok dalej! Masz starą boazerię, która wręcz woła o pomstę do nieba? Nie musisz jej zrywać, zastanawiając się, co odkryjesz pod spodem. Wystarczy pędzel i dobra farba! Możesz wybrać taką w kolorze, ale też sięgnąć po lakier, aby dodać blasku i głębi koloru. Odważniejsi starają się ją też lekko oszlifować, aby nadać wnętrzu skandynawskiego stylu.

Malować możemy także płytki - w łazience, kuchni czy schowku. Po co je kuć, skoro wszystkie są całe i w nienaruszonym stanie, jeżeli nie odpowiada nam wyłącznie kolor? Tutaj pomocna będzie farba epoksydowa albo emalia ftalowa, która jest jeszcze tańsza i tak samo trwała i dobrze wyglądająca. Jeżeli to wszystko jest tak proste, po co komplikować?

Kolejnym trickiem, z którego mało osób korzysta to.. nakładanie paneli na płytki. Kłucie płytek jest tragiczne - mnóstwo pracy i siły, dużo zniszczeń, pyłu i samego materiału, którego powtórnie nie wykorzystamy. Po co to robić, skoro można sięgnąć po łatwiejsze rozwiązania? Najważniejszym jest osadzenie maty z pianki poliuretanowej, która wypełni przestrzeń między płytką a panelem, pozwoli mu się lekko osadzić, niwelując hałasy przy poruszaniu się. Pozostała zasada jest taka sama - układamy szczelnie, pozostawiając prześwity przy ścianie pod listwy. Korzystając z tego rozwiązania trzeba pamiętać, aby delikatnie podciąć drzwi od dołu, inaczej się nie otworzą.

Narzędzia, które się przydadzą w takich prostych remontach

Prace można jeszcze sobie ułatwić. Skoro mówimy o malowaniu - całych ścian (niezależnie od materiału - goła ściana, płytki czy boazeria) warto posiadać rusztowanie, które będziemy tylko przesuwać. Na półce można ułożyć wiaderko z farbą oraz niezbędne pędzle, ścierki i inne przydatne narzędzia. Jeżeli szukasz rusztowania, koniecznie sprawdź tutaj: https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-aluminiowe. Zwróć uwagę na rolki jezdne, zabezpieczenie, wysokość czy też szerokość. Producenci starają się także oznaczać, które z nich nadają się do pomieszczeń, a które będą tymi na zewnątrz, radząc sobie ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz