• Piątek, 21 czerwca 2024
Dom

Tabletki do zmywarki, proszek czy żel - który detergent wybrać?

Mycie naczyń w zmywarce wymaga stosowania specjalistycznych produktów, bez względu na rodzaj i producenta urządzenia. Jakość detergentów nie zawsze jest uzależniona od ich ceny, ale wiodące marki na rynku zdecydowanie wiodą prym, jeżeli chodzi o rezultaty jakie uzyskuje się w czasie mycia naczyń. Należy również pamiętać, że zmywarka również potrzebuje regularnego czyszczenia.

Czy konieczne jest stosowanie rekomendowanych przez producenta detergentów?

Najczęściej do zmywarki dołączane są próbki środków czyszczących z zaleceniem, że są one najlepsze do danego typu urządzenia. Nie istnieje znacząca korelacja w tego typu zabiegach. Tabletki do zmywarki czy żel często mają ten sam lub podobny skład - zarówno tańszych, jak i droższych marek.

Który detergent do zmywarki jest najskuteczniejszy?

Na rynku obecnie dostępne są środki czyszczące do zmywarek w formie proszku, kapsułek z żelem myjącym, tabletek oraz soli. Ich zadaniem jest nabłyszczanie, dezynfekcja, odtłuszczanie i czyszczenie naczyń. Różnica w zależności od formy wybranego detergentu może polegać na szybkości jego rozpuszczania się w czasie „prania”. O ile żele czy tabletki nie pozostawiają resztek w koszyczku na detergent, to już kapsułki mogą powodować tego rodzaju niedogodność. Najlepiej przetestować kilka rodzajów środków do czyszczenia i wybrać ten, który najlepiej sprawdza się w posiadanym urządzeniu.

Środki do czyszczenia zmywarki

Oprócz preparatów do mycia naczyń należy również zaopatrzyć się w te, które przeznaczone są do czyszczenia urządzenia. Do prawidłowego i skutecznego działania zmywarka musi być konserwowana. Pielęgnacja tego rodzaju urządzenia jest bardzo prosta, bezproblemowa i konieczna ponieważ przedłuża żywotność i znacząco wpływa na jego pracę. Bardzo ważne jest regularne odkamienianie zmywarki, usuwanie gromadzącego się w niej tłuszczu i usuwanie bakterii.

Jeżeli na szkle pojawiają się zacieki, a pozostałe naczynia czy sztućce są niedostatecznie wypłukane to sygnał, że zmywarka potrzebuje czyszczenia. Profilaktycznie zaleca się przeprowadzać tę czynność raz w miesiącu. Można kupić specjalne sole, które doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami wewnątrz urządzenia. Osoby, które zapominają o konserwacji zmywarki powinny kupować detergenty do mycia naczyń, które dodatkowo wzbogacone są o substancje myjące urządzenie. Warto pamiętać, że tylko zadbane urządzenie będzie funkcjonowało bez zarzutu.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz