• Środa, 22 maja 2024
Dom

Rębak do drewna - twój pomocnik ogrodowy

Każdego roku nadchodzi moment, w którym ogródki działkowe, małe sady i ogrody muszą zostać uporządkowane przed zimą. Wraz z nadejściem chłodów i końcem lata rośliny zaczynają zrzucać liście. Wiele krzewów i drzew wymaga przycięcia lub usunięcia gałęzi, aby mogły być piękniejsze przez kilka następnych lat. W ten sposób powstaje dużo odpadów organicznych, które mogą być trudne do wyeliminowania. Rębak do drewna jest jednym z urządzeń, które mogą pomóc w dalszym wykorzystaniu tych odpadów. 

DO CZEGO MOŻE SŁUŻYĆ RĘBAK DO DREWNA?

Rębak do drewna jest również znany jako rozdrabniacz do gałęzi. Jest to urządzenie, które służy do rozdrabniania drewna, liści, zdrewniałych łodyg lub innych materiałów organicznych na małe kawałki. Zrębki mogą być wykorzystane na wiele sposobów. Świetnie nadają się do ściółkowania roślin. Jest to opłacalny sposób na ochronę roślin przed zimą. Utrzymuje stałą temperaturę gleby i chroni przed wzrostem chwastów. Zrębki mogą również służyć jako paliwo lub kompost.

TRYB DZIAŁANIA RĘBAKÓW

Rębaki do drewna są łatwe w budowie i obsłudze. Każdy rębak wyposażony jest w bęben rozdrabniający i zbiornik załadowczy. Zbiornik załadowczy może być używany do usuwania gałęzi i innych odpadów organicznych. Następnie noże rozdrabniają materiał. Zrębki są następnie rozdrabniane przez noże i wyrzucane przez lej wyrzutowy, który znajduje się nieco wyżej. W miejscu wyrzutu można umieścić taczki, ciężarówki lub worki. Następnie pocięte gałęzie można włożyć do worków. Pozwoli to na utrzymanie porządku w ogrodzie.

JAKI RĘBAK WYBRAĆ?

Do sprawnego działania rębaka niezbędne są dwa zespoły: zespół napędowy i zespół tnący. Najważniejszym elementem tego typu urządzenia jest głowica tnąca. Najczęściej jest to głowica bębnowa lub nożowa. Najpopularniejsze modele wyposażone są w noże tnące, które mogą ciąć odpady o średnicy do 150 mm. Takie parametry są wystarczające do zastosowania w niewielkich ogrodach i sadach. Dostępny jest również rębak z głowicą bębnową. To rozwiązanie stosowane jest wyłącznie do przetwarzania dużych ilości materiału. Rębaki te doskonale sprawdzają się w dużych gospodarstwach rolnych, tartakach oraz firmach zajmujących się pielęgnacją zieleni.

Nie jesteś przekonany co do zakupu rębaka? Sprawdź 3 powody, dla których potrzebujesz rębaka do drewna: https://rabanie-drewna.pl/wybor-rebaka/3-powody-dla-ktorych-potrzebujesz-rebaka-do-drewna/asqe_flbl

siekiere

WYBÓR TYPU NAPĘDU

Rębaki do drewna z silnikiem Diesla sprawdzają się w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Są one szczególnie przydatne na większych działkach, gdzie w pobliżu nie ma źródła energii. Rębak spalinowy oferuje większą moc, co pozwala na rozdrabnianie grubszego materiału. Te elektryczne rębaki do drewna są świetne do małych ogrodów i małych działek. Rębaki te są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują spalin. Są w stanie poradzić sobie z zdrewniałymi pędami i pozostałościami po przycinaniu drzew lub krzewów. Cicha praca pozwala na użytkowanie w ciągu dnia, więc sąsiedzi nie powinni narzekać na hałas. Nasze potrzeby powinny kierować wyborem silnika do rębaka. Rębak elektryczny jest najlepszy do małych powierzchni, gdzie gniazdo elektryczne jest łatwo dostępne. Rębak spalinowy jest lepszy, gdy trzeba go przemieszczać po działce.

DO CZEGO WYKORZYSTAĆ ZRĘBKI?

Zrębki drzewne są rezultatem rozdrobnienia drewna przy użyciu rębaka do drewna. Może się wydawać, że to tylko odpady, które można wyrzucić do pojemnika na odpady organiczne. Te małe kawałki drewna mogą być użyte do wielu celów. Zrębki drzewne mogą być używane jako mulcz zamiast kory. Można je posypać wszędzie tam, gdzie rosną drzewa lub krzewy. Jest to dekoracyjne, a także służy pożytecznym celom dla roślin. Zapobiega wzrostowi i utrzymuje stałą temperaturę. Najlepiej rozsypać te zrębki wczesną wiosną. Gleba zaczyna tracić wilgoć, więc ściółka z wiórów drzewnych będzie utrzymywać glebę w stanie wilgotnym bez wysychania. Ponadto, zrębki mogą być wykorzystywane do produkcji biomasy i peletów. Jest to zazwyczaj wykonywane przez architektów krajobrazu lub tartaki, ponieważ powstaje przy tym wiele odpadów. Płyta wiórowa jest powszechnym zastosowaniem wiórów w stolarstwie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz