• Niedziela, 6 października 2024
Dom

Projekty domów nowoczesnych, ale tanich w budowie

Nowoczesne budownictwo jest coraz bardziej popularne. Stopniowo odchodzi się już od budowy domów tzw. tradycyjnych. Takie domy cechuje nie tylko nowoczesny design, ale przede wszystkim innowacyjne rozwiązania. Poniżej omawiamy cechy charakterystyczne projektów domów nowoczesnych oraz przykładowe projekty.

Nowoczesne i jednocześnie tanie w budowie domy wyróżnia nieskomplikowana bryła jak najbardziej zbliżona do prostopadłościanu i najczęściej dwuspadowy dach. Takie domy często projektuje się jako parterowe o powierzchni nieprzekraczającej 120 metrów kwadratowych. Prosta bryła domu może mieć ciekawą, nowocześnie wyglądającą elewację lub też nawiązującą do tradycyjnego stylu. Nowoczesne budownictwo to połączenie funkcjonalności, innowacyjności i energooszczędnych rozwiązań.

Czym charakteryzują się projekty domów nowoczesnych?

Najbardziej charakterystyczną cechą nowoczesnych domów jest zwarta bryła budynku, stanowiąca prostą i jednolitą całość. Rozkład pomieszczeń jest raczej asymetryczny. Do wykończenia używane są naturalne, a nawet surowe materiały takie jak: kamień, drewno – zwłaszcza występujące czy beton. Kolejną wyróżniającą cechą jest stosowanie dużej ilości przeszkleń doświetlających pomieszczenia. Wnętrza domu są proste i przestronne. Zazwyczaj kuchnia jest połączona z salonem, a ilość korytarzy ograniczona do niezbędnego minimum. Wystrój jest coraz bardziej minimalistyczny. Nie stosuje się zbędnych dekoracji i detali w myśl zasady im prościej, tym lepiej. Podczas budowy stosuje się nowe technologie i materiały wysokiej jakości, dzięki czemu budynki są trwałe, funkcjonalne i energooszczędne, ale także estetyczne. Coraz częściej także inwestorzy decyduję się na inteligentne rozwiązania takie jak: oświetlenie sterowane za pomocą pilota, głosu czy nawet gestów. Bardzo często wykorzystuje się również ekologiczne rozwiązania, czyli np. materiały przyjazne dla środowiska i energooszczędne urządzenia. Wielu projektantów i inwestorów decyduje się także na zabawę formą, dzięki czemu powstają nietuzinkowe domy o oryginalnym wyglądzie.

Poniżej opisy przykładowych projektów domów nowoczesnych proponowanych przez firmę Archeton. Więcej tego typu projektów można znaleźć na stronie: http://www.archeton.pl/projekty-domow-nowoczesnych.

 

Projekt domu „Krasnal”

dom Archeton

To dom parterowy z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 63,4 m2 i 3 pokojami, czyli salonem połączonym z kuchnią na parterze i dwiema sypialniami na poddaszu oraz dwiema łaziankami (na parterze i poddaszu). Idealny dla trzyosobowej rodziny. Jest to najmniejszy z budynków z użytkowym poddaszem w ofercie firmy Archeton. Nie jest wyposażony w garaż. Projekt prosty, łatwy w budowie, ale jednocześnie bardzo estetyczny.

Zastosowana technologia to beton komórkowy, strop i schody żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, jętkowa. Pokrycie dachu to dachówka betonowa lub ceramiczna. Elewacja wykończona tynkiem i elementami drewnianymi. Budynek ocieplony wełną mineralną. Szczegółowy opis tego projektu domu nowoczesnego można znaleźć na stronie: http://www.archeton.pl/projekt-domu-krasnal_bk_1539_opisogolny.

 

Projekt domu „Mikro Eko”

Mikro Eko

To dom parterowy bez użytkowego poddasza o powierzchni użytkowej 69 m2, z 3 pokojami, czyli salonem, dwiema sypialniami oraz kuchnią i łazienką. Dom odpowiedni dla trzyosobowej rodziny. Projekt nie zawiera garażu. Zastosowana technologia to beton komórkowy, strop żelbetowy, konstrukcja dachu drewniana, jętkowa. Pokrycie dachu to dachówka betonowa lub ceramiczna. Elewacja wykończona tynkiem i płytkami klinkierowymi. Ocieplenie z wełny mineralnej. Szczegółowy opis tego projektu znajduje się na stronie: http://www.archeton.pl/projekt-domu-mikro_eko_1390_opisogolny.

Projekt domu „Tymianek”

To dom parterowy bez poddasza, z garażem o powierzchni użytkowej 83,6 m2, z 4 pokojami, czyli salonem i 3 sypialniami oraz kuchnią, łazienką, wc i garderobą. Projekt idealny dla czteroosobowej rodziny. Zastosowana technologia to beton komórkowy, strop drewniany, konstrukcja dachu drewniana, jętkowa. Pokrycie dachu to dachówka ceramiczna lub betonowa. Elewacja wykończona tynkiem, deskowaniem poziomym i płytkami elewacyjnymi. Ocieplenie z wełny mineralnej. Dokładny opis projektu dostępny jest na stronie: http://www.archeton.pl/projekt-domu-tymianek_bk_1491_opisogolny.

dom Tymianek

Projekt domu „Milena”

dom Milena

To dom parterowy, bez poddasza i bez garażu o powierzchni użytkowej 105 m2, z 4 pokojami, czyli salonem i 3 sypialniami, kuchnią, łazienką i wc. Idealny dla czteroosobowej rodziny. Wykonany w technologii betonu komórkowego, strop drewniany, konstrukcja dachu drewniana, zastosowane wiązary kratownicowe. Pokrycie dachu to dachówka ceramiczna lub betonowa. Elewacja wykończona tynkiem. Ocieplenie z wełny mineralnej. Szczegółowy opis tego projektu domu nowoczesnego znajduje się na stronie: http://www.archeton.pl/projekt-domu-milena_bk_1542_opisogolny.

Projekt domu „Lucek”

To dom parterowy, z użytkowym poddaszem i garażem o powierzchni użytkowej 120, 8 m2, z 4 pokojami, czyli salonem na parterze i 3 sypialniami na poddaszu oraz dwiema łazienkami i garderobą. Idealny dla czteroosobowej rodziny. Zastosowana technologia to beton komórkowy, strop i schody żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, jętkowa. Pokrycie dachu to dachówka betonowa lub ceramiczna. Elewacja wykończona tynkiem i elementami drewnianymi. Budynek ocieplony wełną mineralną. Dokładny opis projektu dostępny na stronie: http://www.archeton.pl/projekt-domu-lucek_bk_1509_opisogolny.

projekt domu Lucek

 

Projekty domów nowoczesnych, ale także tradycyjnych można znaleźć na stronie archeton.pl.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz