• Środa, 22 maja 2024
Dom

Nowe mieszkania w Łodzi - najchętniej wybierane dzielnice

Przy zakupie nowego mieszkania zazwyczaj bierze się pod uwagę szereg czynników, wśród których lokalizacja uważana jest za jeden z najistotniejszych. Każda lokalizacja może mieć swoje wady i zalety, pytanie brzmi zatem, jak wyglądają oczekiwania nabywcy. Każdy z nich może mieć bowiem inną wizję idealnego położenia nieruchomości, istnieją jednak pewne kryteria powszechnie uważane za wpływające na atrakcyjność okolicy.

Jak wygląda sytuacja w Łodzi?

W Łodzi oferta rynku nieruchomości dotyczy pięciu dzielnic:

  • Bałutów,
  • Górnej,
  • Polesia,
  • Śródmieścia,
  • oraz Widzewa.

Łódź jest czwartym pod względem wielkości oraz trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Polsce, nic dziwnego zatem, że oferta mieszkaniowa jest dość urozmaicona, a co i rusz oddawane do użytku są nowe lokale.

Jakie kryteria?

Właściwie każda ze wspomnianych dzielnic wiąże się z pewnymi, charakterystycznymi dla niej plusami i minusami. W zależności jednak od grupy odbiorców mogą one być mniej lub bardziej istotne. Dla przykładu, Widzew kojarzy się z bezpieczeństwem oraz sąsiedzctwem ciekawych i charakterystycznych punktów oraz obiektów, Bałuty kuszą atrakcyjnymi cenami oraz bogatą ofertą zakupową, podczas gdy Śródmieście gwarantuje dogodną komunikację i liczne możliwości spędzania wolnego czasu. Polesie zaś zachwyca znajdującymi się nieopodal parkami i zielenią, a dogodna infrastruktura dziecięca czyni je okolicą szczególnie przyjazną rodzinom. Nawet Górna, mimo że cieszy się mniejszą popularnością od wymienionych, pod pewnymi względami nie ustępuje powyższym i znajduje swoich wielbicieli.

Najatrakcyjniejsza dzielnica

Obecnie wśród kupujących nowe mieszkania w Łodzi najatrakcyjniejsza lokalizacja to taka, która zarówno zagwarantuje niewielką odległość i szybki dojazd do centrum, jak i wiązać się będzie z bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Za przykład takiego położenia może uchodzić będące w trakcie budowy "Osiedle na Zdrowiu", znajdujące się w dzielnicy Polesie. Polesie dość powszechnie uważane jest za najlepszą w mieście dzielnicę do życia, nic dziwnego zatem, że projekty inwestycji mieszkaniowych cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Jak przeczytać można na stronie internetowej inwestycji Osiedle na Zdrowiu rozpoczęcie realizacji przewidywane jest na marzec 2017 roku, natomiast pierwsza faza ma zostać zakończona w ostatnim kwartale 2018 roku.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz