• Sobota, 1 kwietnia 2023
Dom

Lustra – czym się kierować w trakcie dokonywania wyboru

Lustra mają magiczną moc. Odbijają rzeczywistość, jednocześnie optycznie powiększając wnętrze i wprowadzając doń dodatkowy wymiar. Mogą być wyjątkowym dodatkiem lub efektowną ozdobą. Powinny przy okazji służyć praktycznym celom... Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze luster? Sprawdź!

Gdzie i po co?

Ważnym pytaniem na jakie musimy sobie odpowiedzieć zanim zakupimy lustro brzmi: gdzie chcę je umieścić i jaką ma ono pełnić funkcję? Możliwości jest wiele. Lustro w przedpokoju powinno być duże i możliwie sięgać od podłogi do sufitu, by każdy mógł się w nim przejrzeć się przed wyjściem z domu. Egzemplarze salonowe mogą być małe, a najlepiej, aby było ich nieco więcej - tym samym nie tylko ozdobią ścianę, ale również w naturalny sposób powiększą pomieszczenie. Lustro łazienkowe lub sypialniane również powinno pasować do stylu wnętrza.

lustra

Duże czy małe?

To podstawowe pytanie odnośnie zakupu zwierciadła. Zwykle potrzebujemy dużego lustra w przedpokoju i mniejszych w łazience czy sypialni. Z drugiej jednak strony zakup różnych przedmiotów może być problematyczny. Musimy pamiętać, by pasowało do pomieszczenia. Nawet w przedpokoju nie możemy za każdym razem pozwolić sobie na wielkie lustro od podłogi do sufitu. Wszelkie wielkości powinny być dostosowane do siebie i proporcjonalne. Warto pamiętać, że im mniejsze pomieszczenie, tym większe powinno być znajdujące się w nim zwierciadło. Z kolei w łazience lustro powinno być na tyle duże, a także powieszone na odpowiedniej wysokości oraz dobrze oświetlone, aby wygodnie było z niego korzystać zarówno paniom, jak i panom.

zwierciadło

Z ramą czy bez?

Teoretycznie jest to rzecz gustu. Najważniejsze jest dopasowanie. Jeżeli Twoje wnętrze jest urządzone w stylu minimalistycznym, to nie możesz pozwolić sobie na ozdobne ramy. I odwrotnie – starodawne, ciemne pomieszczenie raczej nie będzie dobrze współgrało z lustrem bez ram. W domowej toaletce zawsze warto postawić na lustra z drobną ramą. Łazienkowe rozwiązanie mogą być różnorakie. Popularne w ostatnim czasie jest montowanie w ramie oświetlenia, co pomaga w tworzeniu pięknych makijaży lub goleniu, ale zabiera sporo przestrzeni. Równocześnie nie pasuje do stylu wysokiego w wystroju łazienki, a raczej do industrialnego wykończenia pomieszczenia.

lustra

Lustro to ważny element wystroju, który może pomóc Ci w udekorowaniu każdego pomieszczenia lub w praktycznym przeglądaniu się czy malowaniu. Ponadto, ma ono moc optycznego powiększania wnętrz. Jak je wybrać? Ważne, aby odpowiednio dobrać je do stylu domu czy biura oraz dopasować do swoich potrzeb. Odpowiednie lustro może być ekskluzywnym dodatkiem i ozdobą, która spełnia również swoje praktyczne funkcje.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz