• Piątek, 21 czerwca 2024
Dom

Lite drewno w Twojej jadalni

​Stół to często centralny punkt domu - miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną, przyjaciółmi, sami ze sobą. Przy stole jemy posiłki, rozmawiamy o bieżących sprawach, organizujemy przyjęcia dla najbliższych i dyskutujemy na rozmaite tematy. Dla wielu jest to jeden z ważniejszych punktów nie tylko w domu, ale w całym życiu, bo czas spędzony z bliskimi przy stole to jedno z piękniejszych wydarzeń i wspomnień jakie towarzyszą ludziom przez cały czas. Jak uczynić te chwile jeszcze bardziej wyjątkowymi? Zaopatrzyć się w stół z litego drewna! Posłuży przez wiele lat i będzie wiernym towarzyszem śniadań, obiadów, kolacji i wszystkich innych wydarzeń, które wymagają obecności stołu.

Na początku zastanówmy się, czym właściwie jest stół z litego drewna. Odpowiedź jest bardzo prosta: to stół, który został wykonany z tego, i tylko z tego surowca. Warto zaznaczyć jednak, że nie musi być wykonany z jednego gatunku, może być mieszanką drewna z różnych drzew, choć to raczej rzadkość. Najczęściej lity stół wykonany jest z jednego gatunku. Stoły można podzielić ze względu na ich twardość: twarde to te, które wykonane są np. z jesionu, dębu, akacji, buka czy modrzewia. Do miękkich stołów zaliczymy stoły sosnowe, świerkowe czy olchowe. Twardość stołu wpływa na jego wytrzymałość na urazy mechaniczne.

Jeszcze do niedawna stoły z litego drewna były wydatkiem tylko dla najbogatszych, ale to się zmieniło. Jest tak dlatego, że jak zwiększa się popyt, to zwiększa się podaż i powstaje coraz więcej profesjonalnych stolarni, które wykonują stoły z litego drewna na zamówienie, w przyzwoitych cenach. Jedną z takich stolarni jest https://stolarniadebina.pl/. Przy wyborze wykonawcy stołu należy kierować się przede wszystkim zakresem usług jakie świadczy, opiniami klientów oraz jakością kontaktu. Stolarnia powinna dopasować się do potrzeb klienta i dokładnie go wysłuchać.

Dlaczego stoły z litego drewna cieszą się tak dużą popularnością? Na pewno wynika to z tego, o czym pisaliśmy na początku - to miejsce spotkań, wspólnych posiłków i rozmów ze znajomymi i najbliższymi. Warto jeszcze nadmienić kilka innych atutów stołów z litego drewna, np. ich naturalny wygląd. Żaden sztuczny materiał nie będzie nigdy tak gustowny, dostojny i klasyczny, a zarazem nadążający za duchem czasu co materiał drewniany. Kto nie kocha widoku drewnianego stołu pośrodku lasu? 

Poza tym, drewniane stoły są rozwiązaniem uniwersalnym stylistycznie. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnej, designerskiej jadalni, jak i w klasyczny, rustykalnym otoczeniu. Stolarnie są w stanie stworzyć taki projekt i wykonać taki stół, który będzie wpisywał się w klimat zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. Stół z litego drewna może łączyć pokolenia, dosłownie i w przenośni - jako miejsce posiłków młodzieży i starszyzny, oraz jako pomost między starym, a nowym designem.

Stoły z litego drewna

Ostatni atut to na pewno stabilność i wytrzymałość stołu z litego drewna. Dzisiejsza technologia impregnowania drewna i stołów pozwala im na długie życie i odporność na złamania czy ogień. Stoły z litego drewna nie bujają się, trudno je przechylić, praktycznie nie da się ich złamać w warunkach domowych.

Podsumowując: stoły z litego drewna to znakomity wybór dla wszystkich, którzy kochają klasyczny styl w nowym wydaniu, oraz wytrzymałość konstrukcji i jej uniwersalność. Zapoznaj się z oferta profesjonalnych stolarni wykonujących stoły z litego drewna, a na pewno się nie zawiedziesz.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz