• Sobota, 13 kwietnia 2024
Dom

Jak sprawdzić opinie portalach z nieruchomościami?

Portale ogłoszeniowe z nieruchomościami są pierwszym co przychodzi nam na myśl, gdy chcemy kupić lub sprzedać mieszkanie albo inną nieruchomość. I bardzo dobrze, ponieważ jest to najprostszy i najbardziej efektywny sposób na kupno lub sprzedaż nieruchomości. Najpopularniejszymi serwisami z ofertami nieruchomości są otodom, dom.gratka oraz domiporta. Jeśli chcesz wystawić dom na sprzedaż na własną rękę warto sprawdzić opinie użytkowników na temat danego serwisu. Wiele przydatnych opinii znajdziesz tutaj: https://opinie.pinbook.pl/nieruchomosci

Na co należy zwracać szczególną uwagę? Po pierwsze na opłaty, które są pobierane za wstawienie ogłoszenia, czy jego promocję. Ile prowizji i czy pobiera prowizję dany portal ogłoszeniowy po zakończeniu ważności ogłoszenia, a może po sprzedaży? Jaka jest skuteczność danego portalu ogłoszeniowego oraz ile osób dziennie średnio odwiedza dane miejsce. Po sprawdzeniu tych kwestii możesz wybrać najlepsze miejsce na wystawienie swojego ogłoszenia z nieruchomością.

Jak przygotować się do sprzedaży nieruchomości?

Wystawienie ogłoszenia to jedno, a sprzedaż to zupełnie osobna sprawa. Zanim wystawisz ogłoszenie postaraj się zrobić atrakcyjne zdjęcia, które pomogą z jego sprzedażą. Kilka zasad przy robieniu zdjęć. Postaraj się ukryć jak najwięcej rzeczy prywatnych i koniecznie zrób porządek. Wchodząc na portale ogłoszeniowe z nieruchomościami znajdziesz wiele zdjęć, które są po prostu odpychające przez bałagan, który panuje w domu. Postaraj się wykonać fotografie o takiej porze dnia, gdy w domu jest jasno i słonecznie. Wykonaj zdjęcia wszystkich pokoi, a także tego jak wygląda budynek z zewnątrz. Często zdarza się, że osoby sprzedające dom robią zdjęcia kwiatów w ogrodzie, a nie budynku, co jest dużym błędem.

Kolejną sprawą jest cena. Warto skorzystać w tym przypadku z pomocy rzeczoznawcy. Wycena rzeczoznawcy daje argument przy rozmowach z potencjalnymi kupującymi. Oni również mają swoje wyobrażenie o cenie, które często bywa równie nierealistyczne. Wiele osób popełnia błąd, wystawiając dom z zawyżoną ceną jedynie na podstawie własnych, niczym nie popartych wyobrażeń. Niestety rzeczywistość szybko weryfikuje to wyobrażenie i jesteśmy zmuszeni do obniżki ceny, aby w ogóle ktoś się domem zainteresował.

Pamiętaj, aby podać jak najwięcej zalet domu w ogłoszeniu. Bądź szczegółowy, napisz o dodatkowych udogodnieniach w domu, a także tym czy dane miejsce jest umeblowane czy nie, a także jakie media są już podłączone. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz