Jak długo trwa proces budowy domu?
Budowy domu jest procesem wysoce zindywidualizowanym, a jego czas zależy od pomysłu na dom. Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, jaki dom budujemy, jaką ma mieć powierzchnię, a także jak wygląda jego projekt dokładnie. Samo ustalenie harmonogramu z ekipą budowlaną okaże się wobec tego kluczowe. Generalnie, przyjmuje się, że proces budowy domu w stanie zerowym wynosi od 3 miesięcy do 5 lat.
Prace wykonywane według harmonogramu
Kiedy ustalimy dokładny harmonogram z kierownikiem budowy to będziemy mieli okazję na bieżąco monitorować, jak postępują prace. W prace przy stanie zerowym wliczają się: wyrównanie terenu działki, ściany fundamentowe lub piwnica, izolacje części podziemnej, rozprowadzenie instalacji poziomej, a także ułożenie podkładu betonowego. Wykonanie tych prac to podstawa do dalszych zadań, w związku z czym, należy przypilnować, żeby wszystko zostało zrobione precyzyjnie. Dlatego, nawet jeśli czasem proces budowy domu przedłuża się to powinniśmy zachować spokój, zwłaszcza, jeśli na bieżąco omawiamy wszystko z kierownikiem budowy. I widzimy wówczas, że harmonogram jest realizowany. Warto wobec tego zdawać sobie sprawę, że wiele zależy od tego, z jaką firmą decydujemy się budować dom. Należy bardzo dokładnie sprawdzić jej rekomendacje oraz zobaczyć przykładowe realizacje, zwłaszcza w obrębie tego rodzaju domu, jaki sami planujemy mieć.
Budowanie domów pasywnych
W przypadku domów pasywnych proces budowy wylicza się na około budowę 1 metra kwadratowego na dzień. Wszystkie prace, jakich podejmują się pracownicy z ecoreadyhouse.pl zostają najpierw bardzo dokładnie omówione z klientami. Przedstawiciele firmy pokazują swoje portfolio oraz ustalają szczegóły w obrębie budowy konkretnego domu. Domy pasywne domagają się skrupulatnych prac już od samych fundamentów, a później solidnego montażu całej instalacji, by mogły spełniać maksymalnie swoje zadania użytkowe, w związku z czym niektóre prace mogą trwać dłużej, aczkolwiek klienci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że są to zadania potrzebne i że warto dłużej zaczekać.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)