• Środa, 22 maja 2024
Dom

Co to jest Dom Hybrydowy?

Nie da się ukryć, że Dom Hybrydowy jest od jakiegoś czasu tematem emocjonujący.  Unia Europejska wprowadza przepisy, według których od 2021 roku obowiązkiem będzie budowa domów energooszczędnych.

Dom Hybrydowy – co to takiego?

Jest to budynek, który jest budowany według Standardu MultiComfort by Saint-Gobain. Aby lepiej to zobrazować można porównać dom do najbardziej nowoczesnych smartphone’ów, który jest pełen nowoczesnych technologii i jest obiektem pożądania mnóstwa osób jeszcze przed oficjalnym pojawieniem się na rynku.

 Jeszcze kilkanaście lat temu emocje wzbudzał sam fakt możliwości połączenia się z innym aparatem z dowolnie wybranego miejsca. Rzecz jasna dzisiaj sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jest to związane ze stałym rozwojem techniki, która jest w stanie ułatwić ludziom wiele codziennie wykonywanych czynności. Trudno sobie wyobrazić, by ktoś zapłacił dużą sumę za telefon, którym można tylko wykonywać połączenia, bez żadnych dodatkowych funkcji. Podobnie rzecz wygląda w przypadku Domu Hybrydowego.

Standard MultiComfort to regulacje, które są opracowywane przez firmę Saint-Gobain. Zasady wprowadzone przez firmę powodują, że Dom Hybrydowy jest miejscem, które wyróżnia fakt, iż zostały w nim zastosowane technologie, które są rozwiązaniami energooszczędnymi, ekologicznymi, ekonomicznymi, gwarantującymi bezpieczeństwo mieszkańcom, a przy tym wszystkim gwarantują zachowanie estetyki.  Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że dom może być nazywany energooszczędnym wyłącznie w przypadku, gdy zostaną spełnione ściśle określone kryteria.

Mimo to Dom Hybrydowy można wybierać spośród kilkunastu modeli – dostępne są tradycyjne budynki parterowe, ale także całorocznych domków wypoczynkowych, czy nowoczesne wille. Wielkość Domów Hybrydowych waha się od nieco ponad stu do blisko trzystu metrów kwadratowych. Pomieszczenia mają funkcjonalny układ wybrany przez mieszkańców i gwarantują dostęp do dużej ilości światła naturalnego.

Nowoczesny dom

Podstawę Domów Hybrydowych stanowi System Hybrydowy, w którego skład wchodzą: pompa ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne oraz wentylacja. Zadaniem Systemu jest wytworzenie energii, a także ogrzewanie wody, ważne jest również zapewnienie ogrzewania podłogowego. W Domu Hybrydowym zagwarantowany jest dostęp do powietrza dobrej jakości, a to za sprawą równowagi między wentylacją, wilgocią oraz panującą w domu temperaturą.

Nowoczesne Domy Hybrydowe mają troszczyć się również o zdrowie osób, które je zamieszkują. Wiele razy mówiono o szkodliwym wpływie na ludzkie zdrowie co niektórych materiałów budowlanych. W Domach Hybrydowych wykorzystywane są wyłącznie materiały posiadające odpowiednie certyfikaty. System Hybrydowy nie tylko nie wytwarza szkodliwych substancji, ale pochłania te dostające się do domu z zewnątrz (choćby barwniki wykorzystywane przy produkcji mebli).

Domy Hybrydowe to gwarancja bezpieczeństwa, są one bowiem budowane z materiałów niepalnych. Ponadto bez konieczności dopłaty mieszkańcy otrzymują alarm z wewnętrznym zasilanie, czujniki dymu, ruchu, a także wykrywające obecność dwutlenku węgla. Do dyspozycji jest także monitoring, dzięki któremu jest się chronionym przez grupę interwencyjną Ekotrade. Następnym rozwiązaniem, które przykuwa uwagę jest system SmartHome Somfy. Dzięki niemu mieszkańcy mają możliwość sterowania ogrzewaniem, poszczególnymi światłami, a także roletami w oknach.

Dom Hybrydowy jest rozwiązaniem energooszczędnym, zgodnym z przepisami wprowadzonymi przez Unię Europejską. Jest to także wymarzone miejsce do życia, wychodzące naprzeciw wszystkim oczekiwaniom przyszłych mieszkańców. Podczas budowy domu warto pamiętać o tym, iż buduje się własną przyszłość, warto zatem wybrać możliwie najlepsze rozwiązania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz