• Środa, 22 maja 2024
Dom

Ceny domów w Gdańsku – na jaki wydatek musisz się przygotować?

Pierwszym aspektem, na jaki zwraca się uwagę podczas planowania kupna domu jest jego cena. Mogłoby się wydawać, że ceny domów na wybrzeżu będą astronomicznie wysokie. Ale czy tak faktycznie jest?

Czynniki wpływające na koszt domu

Aby dokładnie oszacować ile kosztują domy w Gdańsku, trzeba zrobić bardzo dobre rozeznanie, a przy tym wziąć pod uwagę kilka najważniejszych czynników. Wpływ na cenę, jaką przyjdzie zapłacić będzie miał przede wszystkim metraż budynku. Im większy będzie dom, tym jego cena również będzie wyższa. To zrozumiała prawidłowość.

Kolejną kwestią jest oczywiście lokalizacja. Musisz liczyć się ze sporo wyższym wydatkiem, jeżeli marzysz o domu w samym centrum Gdańska. Zaoszczędzić można decydując się na kupno domu na obrzeżasz miasta lub w mniej prestiżowych regionach.

Pamiętaj, że wpływ na cenę domu będzie miał również widok z okna. Domy, które mają okna wychodzące na morze będą jednymi z droższych. W cenie jest także bliska okolica parku. Jeżeli widok z okien będzie przeciętny i w zasadzie nic atrakcyjnego nie będzie widać, wtedy na pewno można liczyć na nieco niższy koszt zakupu domu.

Istotnym aspektem wpływającym na cenę domu ma także jego stan. Czy jest to dom całkowicie nowy, po remoncie, dopiero co wybudowany, czy jednak o gorszym standardzie. Decydując się na dom w gorszym stanie, trzeba jednak zwrócić uwagę na koszty, jakie będą się z tym wiązały – czasem mogą przewyższyć aktualną wartość domu. W końcu podczas remontu zawsze coś niespodziewanego wychodzi.

Ile zapłacisz za dom w Gdańsku

Dom z czterema pokojami oraz ogrodem w Gdańsku kosztuje około 100 000 zł. Trzeba tutaj jednak pamiętać, że lokale w najniższej cenie mogą być nieco bardziej oddalone od miasta lub być w gorszym stanie technicznym. Wpływ na niższą cenę może mieć także rok budowy domu. Za najnowsze budynki trzeba płacić znacznie więcej.

Jeżeli marzy Ci się luksusowa rezydencja z wielkim ogrodem i przepięknym widokiem z okna, w prestiżowej dzielnicy Gdańska, musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 4 500 000 zł.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz