• Środa, 22 maja 2024
Dom

Białe meble kuchenne – dlaczego warto mieć je w swoim domu? 5 zalet mebli w tym kolorze

Aranżacja kuchni to jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć, ponieważ wybrane wyposażenie powinno służyć przez wiele kolejnych lat. Co więcej, dobrej jakości meble kuchenne i sprzęt AGD pochłaniają znaczne sumy pieniędzy, co jest kolejnym argumentem, który przemawia na rzecz rzadkich zmian w tym konkretnym pomieszczeniu. W związku z tym ogromne znaczenie ma dokładnie przemyślany wybór wszystkich elementów wyposażenia. Lepiej więc nie dać się porwać modzie, która może okazać się chwilowa. Przewaga ponadczasowych rozwiązań w połączeniu z elementami wystroju i wyposażenia, które akurat są na czasie, to proporcje odpowiednie do stworzenia funkcjonalnej przestrzeń na lata. Jednym z elementów, które pomogą to osiągnąć, są białe meble kuchenne. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na taki wybór.

Białe meble kuchenne optycznie powiększają przestrzeń

Każdy, kto jest posiadaczem małego mieszkania doskonale wie, jak łatwo przytłoczyć taką przestrzeń źle wybranymi meblami i dodatkami. W efekcie wnętrze wydaje się jeszcze ciaśniejsze i staje mniej funkcjonalne. I wcale nie chodzi o wielkość mebli czy ilość dekoracji. Bardzo często pomieszczenia stają się przytłoczone przez wybór niewłaściwej kolorystki. W tym kontekście, w kuchni, to meble odgrywają najważniejszą rolę. Wybierając białe szafki można mieć pewność, że przestrzeń będzie się wydawać optycznie większa. Co więcej, białe fronty kuchenne, które są na wysoki połysk, odbijają światło słoneczne, a w ten sposób jeszcze bardziej powiększają wnętrze i dodatkowo rozświetlają je. Białe meble kuchenne stanowią więc doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Natomiast dużym i przestronnym kuchniom dodadzą lekkości.

Biała kuchnia pasuje do każdego stylu

Białe meble kuchenne z powodzeniem można wykorzystywać w każdym rodzaju aranżacji. To ważne, szczególnie gdy kuchnia jest otwarta na salon lub jadalnię i tworzy z nimi wspólną przestrzeń. W takiej sytuacji, wybierając białe szafki nie trzeba martwić się, że nie będą pasować do pozostałych mebli.

Mówiąc o różnych aranżacjach, w których sprawdzi się białe wyposażenie wnętrz, na myśl od razu przychodzi styl rustykalny, prowansalski i skandynawski. Tutaj doskonale będą pasować najmodniejsze w tym sezonie białe fronty kuchenne z ramą i sfazowanym panelem, które podkreślą tradycyjny charakter wnętrza. Natomiast białe meble kuchenne z połyskiem to idealny wybór w przypadku nowoczesnego stylu.

Białe szafki można łatwo utrzymać w czystości

Wiele osób obawia się wyboru białych mebli, ze względu na łatwość powstawania na nich zabrudzeń, szczególnie w tak wymagającym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Choć w rzeczywistości na niektórych kolorach mniej widać wszelkie plamy i zanieczyszczenia to jednak nie zmienia to faktu, że należy je czyścić tak samo często, jak białe szafki. Jest to oczywiste ze względów higienicznych. Wystarczy wybrać meble, które są wykonane z materiałów o dobrej jakości, a do usuwania zabrudzeń używać bezpiecznych i skutecznych środków, aby fronty szafek nie uległy zniszczeniu i jednocześnie były zupełnie czyste.

Mity na temat trudności w czyszczeniu białych mebli kuchennych w dużej mierze dotyczą również frontów na wysoki połysk. Jednak obawa przed pozostawianiem śladów rąk na ich powierzchni i powstawania nieestetycznych smug w trakcie czyszczenia nie jest zasadna. Specjalne środki czystości, które są przeznaczone do mycia mebli z połyskiem doskonale poradzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami, pozostawiając fronty szafek gładkie i lśniące niczym lustro.

Biel – idealna baza dla całego wystroju

Uniwersalność to cecha, które doskonale określa białe meble kuchenne. Wybierając proste fronty w tym kolorze można zaszaleć z dodatkami, a nawet za kilka lat zupełnie przearanżować wnętrze, np. poprzez przemalowanie płytek, wymianę szklanego panelu nad blatem roboczym czy całkowitą zmianę dekoracji i dodatków. Dzięki temu może się okazać, że meble w tym kolorze będą pasować do wnętrza całego domu przez długie lata, nawet po kolejnych zmianach wystroju. Co ważne, biel nie przytłacza i nie dominuje. Wręcz przeciwnie – stanowi idealne tło dla wszystkich innych elementów wyposażenia.

Białe meble kuchenne – ponadczasowa klasyka

Ostatnim argumentem, który przemawia na rzecz wyboru białych mebli kuchennych jest ich ponadczasowość. Bez względu na aktualnie panującą modę i kolejne, zmieniające się trendy, kuchenna zabudowa w tym kolorze zawsze będzie pasować. Wystarczy niewielki „lifting”, aby wyposażenie, które do tej pory wpisywało się w rustykalny klimat, nagle pasowało do bardziej nowoczesnego wnętrza.

Wybór mebli kuchennych to zawsze trudne i ważne zadanie, dlatego warto wiedzieć, gdzie ich szukać. Wiele sklepów stacjonarnych, ale i on-line, oferuje różnorodne meble o bardzo dobrej jakości, w tym białe szafki kuchenne, które można znaleźć m.in. tutaj: https://www.leroymerlin.pl/meble-kuchenne,a636.html. Przy zakupie mebli, które mają służyć co najmniej przez kilka lat warto kierować się ich jakością i wykonaniem, ale nie można też zapominać o wyglądzie.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz