• Środa, 22 maja 2024
Dom

Aktualne trendy w dekorowaniu pomieszczeń

Nawet jak nie śledzimy nowinek designerskich i obojętni jesteśmy na kolejne “krzyki mody”, to przyznamy, że nieśmiało zerkamy w stronę tego, co trendi. To dlatego, żeby skorzystać z ciekawych pomysłów, by wprowadzić je do swojego wnętrza. Jak to będzie wyglądać w 2018, co jest warte uwagi?

Przychodzące/odchodzące inspiracje

Każdy rok przynosi coś innego, nie zawsze odkrywczego, ale takiego, co było dawniej i powraca na nowo. Dzieje się tak nie tylko w aranżacji wnętrz, ale również w innych dziedzinach: sztuce, muzyce, filmie. Te nawracające i pojawiające się nowe pomysły na to, jak może coś wyglądać, sprawiają, że następują zmiany - złamanie schematu w znanym układzie. Nierzadko jednak moda trwa krótko, jeden sezon, a później wszyscy o niej zapominają (choć może później, za kilka lat powrócić), czasem też coś utrwala się na bardzo długi czas, integrując się z innymi elementami. Czy tak będzie z trendami z 2018? Tego nie wiemy, bo to ocenimy dopiero za jakiś czas, ale żeby w ogóle móc to ocenić, trzeba je poznać, więc zaczynamy!

Naturalnie!

Dzisiejsze czasy są doskonałe dla wielbicieli ekologii, bo coraz częściej można spotkać jej przejawy w wielu dziedzinach, także we wnętrzach. W obecnym roku będzie tego coraz więcej, a oprócz roślin w naszych wnętrzach zagoszczą elementy fauny. Motywy zaczerpnięte z natury działają bardzo ożywczo, sztuczność przedmiotów codziennego użytku nie odstręcza tak bardzo, gdy w pobliżu znajdują się kwiatowe tekstylia, plakaty czy barwne figurki.

Struktura!

Chociaż moda na płytki strukturalne nie jest niczym nowym, to w 2018 nastąpi jeszcze większe zainteresowanie tym tematem. Jak podkreślają eksperci, trend będzie ewoluował, a więc do wyboru będą różne ciekawe elementy, jak płytki ceramiczne o fakturze, która wyglądem przypomina tkaniny, naturalne kamienie, drewno oraz nieoczywiste, minimalistyczne wzory geometryczne.

Format!

Oczekujmy popularności coraz większych formatów płytek ceramicznych. Dzięki nim wnętrza zmienią się nie poznania, będą bardziej stylowe, szlachetne i ekskluzywne. Jak mówią jednak eksperci, aby uzyskać najlepszy efekt, powinniśmy odpowiednio je wyeksponować. Nie przesadzać z ich ilością, lecz akcentując tak, by wzbogacały aranżację i podkreślały nasz dobry gust.

To doskonałe pomysły dla budujących dom, jak i dla tych, którzy chcą coś zmienić we własnym otoczeniu. Ci pierwsi po zdecydowaniu się na odpowiedni projekt (na przykład domy parterowe - domoweklimaty.pl) mogą zacząć działać, a drudzy po przeanalizowaniu, jak to w danej chwili wygląda, staną przed dylematem: jakie elementy wystroju zmienić i co z nowych trendów pasowałoby do naszych wnętrz?

Wszystkie przywołane tu trendy mogą zainspirować do pracy nad aranżacją własnego mieszkania. Warto jednak zawsze sprawdzić, jak dane rozwiązanie sprawdzi się u nas, by uzyskać zadowalający efekt. Zachęcamy do zapoznania się też z innym, choć o odmiennej tematyce, artykułem: “Dom na wsi czy mieszkanie w mieście? Na co decydują się Polacy?”.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz