• Piątek, 21 czerwca 2024

Magia Zachodniej Galilei

Region zachodnie Galilei ma wiele do zaoferowania pod względem turystów. W niewielkiej odległości od siebie znaleźć tam można piękne plaże, historyczne miejsca kultu religijnego, które należą aż do pięciu wyznań zamieszkujących okolicę (chrześcijanie,  Żydzi, muzłumanie, bahaiści oraz Druzowie), a także ciekawe atrakcje i ogromny wybór smacznych potraw.

Rosh Hanikra

Rosh Hanikra to najdalej wysunięte miejsce na północ w Izraelu, które słynie z pięknej przyrody. Dotrzeć można tam najkrótszą i jednocześnie najbardziej stromą kolejką linową świata, która z poziomu zaledwie 70 metrów nad poziomem morza schodzi do gro pod kątem 60 stopni. W czasie jazdy można podziwiać piękny krajobraz dzikiej przyrody oraz malownicze plaże. Turyści mogą na miejscu zwiedzać groty, które liczą sobie tysiące lat. To niezapomniane przeżycie. W ciągu dnia trasa jest dodatkowo oświetlona. Ponadto zobaczyć można też specjalny pokaz audiowizualny, który wyjaśnia proces powstawania grot oraz opowiada o ciekawej historii tego miejsca.

Atrakcje turystyczne w Izraelu

Ogrody Bahai w Akko

Zaledwie dwudziestominutowa podróż w kierunku południowym dzieli turystów od Ogrodów Bahai, znajdujących się na obrzeżach miasta Akko. Ogrody są piękne, a poza tym otaczają miejsce o znaczenie historycznym, gdzie żył Baha'ulla, słynny założyciel religii Bahai. Znajduje się tam tez świątynia, gdzie został po śmierci pochowany. Turyści mogą przespacerować się po malowniczych ogrodach zbudowanych na planie koła . Ciekawie zaprojektowane ogrody w harmonijny sposób łączą się z efektownymi budowlami historycznymi oraz elementami przyrody. Znajduje się tam między innymi liczący ponad 100 lat jawor oraz starożytny sad oliwny. Wszystko to w leży w bardzo malowniczej okolicy.

Ogrody są otwarte dla turystów przez siedem dni w tygodniu w godzinach od 9 do 16. Wyjątkiem są święta religii Bahai oraz Jom Kippur (Żydowski Dzień Pokuty). Co więcej, wejście do ogrodów jest darmowe. Nie jest konieczna także wcześniejsza rezerwacja. Najlepiej wybrać się tam między piątkiem i poniedziałkiem w godzinach od 9 do 12 kiedy to otworzone są dodatkowo wewnętrzne ogrody oraz wejście do pięknej świątyni. W pozostałe dni niestety nie ma takiej możliwości.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz