• Piątek, 19 lipca 2024

Xiaomi Redmi Note 7 - dlaczego warto?

Redmi Note 7, osiągnął już zawrotną liczbę egzemplarzy sprzedanych i to w mniej niż trzy miesiące od dnia swojej premiery. Czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego ten średniak bije takie rekordy popularności?

Producent chiński uwielbia tworzyć wokół siebie pewnego rodzaju szum medialny oraz także reklamować swoje najnowsze smartfony w sposób niekonwencjonalny, na co inne firmy patrzą od czas do czasu z ogromnym politowaniem. Okazuje się jednak, że w szaleństwie tym tkwi właśnie metoda.

Redmi Note 7 jest powodem do dumy

Xiaomi bowiem pokonuje swoje własne granice oraz zbiera żniwo strategii niskich cen, które przekładają się zgodnie z planem na ogromne liczby smartfonów sprzedanych - idealny niemal Redmi Note 7 sprzedany został w czterech milionach egzemplarzy i to w okresie niecałych trzech miesięcy od swojej pierwszej prezentacji.

Xiaomi Redmi Note 7 swoją karierę dokładnie rozpoczął 10 stycznia ubiegłego roku. Wówczas to po raz pierwszy poznaliśmy jego naprawdę niską cenę w kraju rodzimym Xiaomi. Już tak naprawdę miesiąc po premierze smartfon już zdobył pierwszy milion. Przez kolejne następnych trzydzieści dni wszedł na polski rynek, przejeżdżając niczym walec po konkurencji. Wszystko dzięki naprawdę bardzo rozsądnej cenie.

Dzieląc wynik uzyskany przez liczbę dni, dowiemy się, że Xiaomi codziennie sprzedawało aż pięćdziesiąt tysięcy smartfonów z półki średniej. Jeśli do tego dodamy jeszcze sukcesy ostatnie flagowego Mi 9, okaże się, że dosyć niska marża jest narzucona przez Xiaomi przełożyć się może na kilkukrotnie większy zyski od swoich konkurentów.

Wyższy zarobek oraz lżejsze ceny brzmią świetnie. Wątpię jednak, aby wielu producentów na własnej skórze spróbowało ścieżki, która została obrana przez Xiaomi charakterystyczne. Teraz Chińczycy walczą ze swoimi własnymi poprzeczkami oraz także cyferkami na etykietach, które pomimo chęci najszczerszych trudno będzie jeszcze bardziej obniżyć.

Co w sobie ma Redmi Note 7?

Za tak ogromnym sukcesem stoi również specyfikacja Redmi Note 7. Pracuje on pod kontrolą profesora o nazwie Snapdragon 660 oraz maksymalnie 6 GB pamięci RAM. Nie brakuje także średniakowi wydajności. Nie brakuje mu także energii, ponieważ wewnątrz samej obudowy znalazł się akumulator efektywny 4000 mAh.

Obudowa jest wykonana bardzo estetycznie. Okryta jest 6,3 calowym ekranem Full HD+. W jego górnej części posiada małe wcięcie z kamerką do robienia zdjęć. Z kolei na tylnym panelu Xiaomi znajduje się podwójny główny aparat z jednostkami 48 MP i 5 MP.

Dane techniczne Redmi Note 7

  • System - Android z MIUI
  • Wyświetlacz - Full HD +, 6,3 , IPS, 19,5:9
  • SoC: Snapdragon 660 - Adreno 512
  • Pamięć: 64 GB lub 32 GB, microSD,
  • RAM: 6, 4 lub 3 GB,
  • Kamera: 13 MP
  • Akumulator: z szybkim ładowaniem 4000 mAh,
  • Aparat: 48 M + 5 MP
  • Informacje dodatkowe: Wi-Fi, złącze jack 3,5 mm, radio FM, GPS z Glonass, hybrydowy Dual SIM, Bluetooth 5.0, port podczerwieni, czytnik linii papilarnych, USB typu C,
  • Wymiary i waga: 186 gram, 159,21 x 75,2 x 8,1 mm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz