• Piątek, 21 czerwca 2024

Tanie, ale funkcjonalne prezenty z okazji Pierwszej Komunii. Nasze propozycję, gdy mamy mały budżet

Maj zbliża się wielkimi krokami, a to znaczy, że już niedługo rozpoczną się Komunie. Jeżeli zostaliście zaproszeni na tę wyjątkową uroczystość, to czas najwyższy pomyśleć o odpowiednim prezencie. Oczywiście nie musi być drogi, my wychodzimy z założenia, że nie liczy się cena. Zatem, jeżeli nie macie zbyt dużego budżetu, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki poradnik, w którym doradzimy Wam, co wybrać. Już teraz jednak uchylimy Wam rąbka tajemnicy i zdradzimy, że ramki na Komunię są świetnym wyborem. Oto nasze propozycje.

Pismo Święte dla dzieci – idealny prezent na Komunię

Wiele osób zapomina, że Komunia to święto religijne, zatem prezenty powinny być związane z tą tematyką. Oczywiście nie będziemy się rozpisywać na temat tego, jednak warto, wybierając prezent, iść typ tropem. Dlatego wcale nie musicie się wykosztowywać. W końcu możecie zakupić Pismo Święte, które każdy katolik powinien mieć w swoim domu. Oczywiście nie musi być ono dedykowane dla dorosłych, dostępna jest także wersja dla dzieci, która w przystępny sposób tłumaczy zagadnienia religijne. Jednocześnie przypowieści są także bardzo ciekawie opisane. Ciekawym wyborem jest choćby Biblia Tysiąclecia dla dzieci, która kosztuje mniej niż 100 złotych,a znajdują się w niej komentarze dotyczące tekstu, a nawet ciekawostki z historii religii. To prezent idealny dla dziecka.

Biżuteria z grawerem – symbolika ważnego wydarzenia

Ciekawym wyborem jest też biżuteria wykonana ze złota. Choć pozornie prezent wydaje się kosztowny, to w rzeczywistości wcale taki nie jest. Jeżeli chcemy znacząco obniżyć koszty, to możemy wybrać modele z próby 333, której jakość jest naprawdę świetna. Tutaj polecamy Wam zakup łańcuszka wraz z medalikiem, który będziecie mogli zawiesić na szyi małego „komunisty”. Możecie także zdecydować się na zegarek z grawerem, a całkiem dobry model kupicie nawet za 100 złotych. Warto pamiętać, że takie prezenty mają także wartość sentymentalną.

Voucher na dobrą zabawę

Czasami bardzo przydaje się kreatywność, nawet jeżeli mamy budżet ograniczony, to nadal prezent może spodobać się dziecku. Oczywiście akurat ten lepiej omówić z rodzicami, ale na 99% się zgodzą. A więc do rzeczy. Naszym zdaniem świetnie sprawdzi się też podarowanie vouchera na dobrą zabawę, a więc biletu na jakieś atrakcje. Może to być jazda na gokartach, ale także bilet do Energylandii, czyli największego parku rozrywki w Polsce, gdzie cały dzień możecie się świetnie bawić i poczuć duży dreszcz emocji i adrenaliny, bo jak wiadomo wybierzecie się razem z dzieckiem. Później oczywiście warto pójść jeszcze na obiad i pyszny deser. Efektem będzie bardzo duże zadowolenie dziecka.

Symbolika ma znaczenie

Skoro już poświęciliśmy kilka zdań na temat tego, jak ważna jest symbolika w święcie, jakim jest przyjęcie Komunii, to musimy także wspomnieć, że prezenty typowo z nią związane są także bardzo trafne. Dobrym wyborem jest ramka na zdjęcia komunijne, w których dziecko wraz z rodzicami może umieścić zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Do tego warto także dokupić pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej z grawerem bądź spersonalizowanymi życzeniami. Zapewniamy Was, że taka pamiątka na lata będzie zawsze wywoływać pozytywne emocje, a jednocześnie nie będzie kosztowna dla waszego portfela.

Coś dla dziecka...

Symboliczne prezenty spodobają się dzieciom...raczej po czasie. Jak sami będą dorośli, to na pewno docenią gest, dlatego też do takich prezentów warto dodać coś, co spodoba się świętującemu. Tutaj polecamy Wam zakup zarówno książek, gier planszowych czy nawet zabawek. Jeżeli nie wiecie, co lubi, zawsze może to być bon na kwotę np. 200 złotych do sklepu z zabawkami, w którym na pewno znajdzie coś dla siebie. Jeżeli bardzo dobrze znacie dziecko, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu wybrać to, co uważacie za stosowne.

Szukając prezentu dla dziecka, zawsze kierujcie się zasadą, że to Wy decydujecie. Absolutnie nie ulegajcie presji, że coś wypada, a czegoś nie wypada. Wszak to Wasz wybór i Wasze pieniądze, a dodatkowo Komunia jest świętem religijnym, a nie organizowanym dla korzyści.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz