• Piątek, 22 września 2023

Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

Jeżeli zależy nam na tym, aby wieczorna kąpiel była iście królewskim rytuałem, koniecznie zaaranżujmy łazienkę w stylu glamour. Jak to zrobić, aby wnętrze nie tylko zachwycało wyglądem, ale również było praktyczne?

 

Blask i przepych

 

Urządzając łazienkę w stylu glamour, powinniśmy czerpać inspirację ze złotej ery Hollywood. Dzięki temu umiejętnie dobierając oświetlenie, elementy wyposażenia wnętrza, tekstylia i dodatki, każdego dnia będziemy mogli poczuć się jak prawdziwa gwiazda sceniczna, a to na pewno pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

 

Pamiętajmy, iż styl glamour wręcz uwielbia blask i przepych. Z tego względu wiele uwagi należy poświęcić doborowi oświetlenia. Liczy się przede wszystkim jego dekoracyjna forma. Duży, kryształowy żyrandol zwisający z centralnej części sufitu to strzał w dziesiątkę. Oświetlenie powinno również znaleźć się wokół lustra, dzięki czemu będzie ono niczym wyjęte z gwiazdorskiej garderoby, a łazienka zyska nieco bardziej luksusowy charakter.

 

Samo lustro powinno mieć duże rozmiary i stanowić główną ozdobę ściany. Najlepiej jeśli swoją formą będzie nawiązywać do stylu retro, dlatego z powodzeniem może zostać wyposażone w efektowną, bogato zdobioną ramę, w kolorze złota lub miedzi.

 

Na ścianie mogą znaleźć się dekoracyjne płytki, jednak równie dobrze sprawdzi się oryginalna tapeta, na przykład w czarno-białą szachownicę. Pamiętajmy jednak o tym, iż musi ona być odporna na szkodliwe działanie wilgoci i wahania temperatur.

 

W przypadku stylu glamour należy stosować ciemne barwy, co wyróżnia ten wystrój na tle innych. Doskonale sprawdza się w nim czerń, głęboki fiolet, soczysta śliwka, grafit, granat, burgund oraz butelkowa zieleń. Kolory te warto uzupełnić dodatkami wykonanymi z metalu w odcieniu miedzi lub złota, co doda wnętrzu elegancji.

 

Nie możemy zapomnieć także o elementach, które wprowadzą do wnętrza odrobinę luksusu. Chodzi tu przede wszystkim o dekoracjach wykonanych z pluszu oraz kryształu. Warto również zdecydować się na bogatą ornamentykę.

 

Stylowe meble

 

W przypadku łazienki w stylu glamour niezwykle ważnym elementem są meble. Mogą być one oszczędne w formie, jednak dobrze, jeżeli wniosą do wnętrza pewną oryginalność. Tak jest w przypadku nowoczesnych komód, których blaty zostały wykonane z lustra. To niecodzienne wykończenie na pewno sprawdzi się we wnętrzu glamour.

 

Możemy również zdecydować się na umeblowanie w stylu ludwikowskim. Mają one ciekawą formę i dużo zdobień, przez co wpisują się w klimat Hollywood, zwłaszcza jeśli zostaną wykończone złotem lub srebrem.

 

Oryginalne wyposażenie

 

Łazienka to wnętrze, w którym liczy się nie tylko elegancji wystrój, ale również funkcjonalność. Nie będzie to możliwe, jeżeli nie znajdzie się w niej odpowiednie wyposażenie. W łazience glamour nie może zabraknąć:

 

  • wanny – szczególnie luksusowo będzie się prezentować wanna wolnostojąca o prostej linii. Zdecydować możemy się również na wannę wyposażoną w ozdobne nóżki. Innym równie ciekawym wariantem będzie model wykończony błyszczącą mozaiką,

 

  • kompakt WC – swym wyglądem powinien odwoływać się do stylu retro, dlatego warto zadbać o to, aby spłuczka miała formę górnopłuku, ewentualnie dolnopłuku. Kompletnie nie sprawdzą się mechanizmy podtynkowe, gdyż zaliczane są do kategorii nowoczesnych.

 

Całość dopełni oryginalna deska sedesowa. Może ona być drewniana, a nawet powleczona eko-skórą. Ciekawie prezentować będzie się również model z atrakcyjnym ornamentem lub pokryta warstwą brokatu,

 

  • umywalka – powinna wyróżniać się na tle innych elementów wyposażenia. Może mieć zatem barokowy podest lub bogato zdobioną nóżkę. Warto również postawić na nietuzinkowy kształt.

 

Styl glamour sprawdzi się zwłaszcza w dużych łazienkach. Nie jest jednak powiedziane, iż nie możemy go zastosować w niewielkim wnętrzu. W obu przypadkach należy jednak umiejętnie zestawić ze sobą efektowne oświetlenie, dekoracyjne elementy wyposażenia oraz oryginalne dodatki. Dzięki tym elementom przekształcimy zwykłą łazienkę w pokój kąpielowy rodem z Hollywood, co na pewno uprzyjemni nam spędzany w niej czas.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz