• Czwartek, 30 listopada 2023

Instruktor tenisa ziemnego

W ciągu ostatnich paru lat zainteresowanie grą w tenisa zdecydowanie wzrosło i okazuje się, że coraz większe grono naszych rodaków chętnie sięga po rakietę i w ten sposób uprawia aktywność fizyczną. Co ciekawe coraz większe grono tych osób myśli o tym, by nauczyć się grać na nieco wyższym poziomie. To sprawia, że rośnie zainteresowanie prowadzonymi kursami w zakresie nauki gry w tenisa. Sprawdź, co mówią specjaliści z aktiveco.org.pl

Dlatego organizowane kursy przyciągają uczestników, wielu z nich chętnie się tam pojawia, by swoje podstawowe umiejętności rozszerzyć. Z drugiej strony to świetna informacja dla instruktorów gry w tenisa, którym obecnie nie brakuje pracy. Mają oni naprawdę pokaźne grono klientów. Jeśli ktoś z Was szuka dobrego pomysłu na zawód i kocha sport to właśnie praca jako instruktor tenisa ziemnego może być świetną opcją. 

Dlaczego tenis?

Przede wszystkim to modny ostatnimi czasy sport, który jednocześnie bezpośrednio wpływa na wiele aspektów naszego życia, będzie rozwijał różne partie mięśni i dlatego nie powinno być zdziwienia, że tak wiele osób sięga po rakietę i rozpoczyna grę. Jeśli chodzi o uprawnienia instruktora po przeprowadzeniu kursu będzie mógł on otrzymać stosowne międzynarodowe uprawieniania, które będą potwierdzać jego możliwości i umiejętności. Uzyskane uprawnienia mają charakter międzynarodowy. Jeśli chodzi o sam kurs będzie można poprawić sobie umiejętności gry w tenisa a także będzie można zdobywać uprawienia, które pozwolą na naukę innych. Dodatkowo ten sport to również świetna forma spędzania wolnego czasu na powietrzu w dobrym towarzystwie.

tenis ziemny

Jak wygląda program kursu na instruktora?

Kurs, który obecnie jest prowadzony na instruktora to nowoczesne kursy, które będą opierać się na tenisowych zasadach i dlatego można również oczekiwać świetnych efektów. Tenis 10 to program autorski, który opiera się na założeniach przygotowanych w oparciu o niemiecką metodykę i dodatkowo ponad 20 lat doświadczenia w realizowaniu takich kursów. W trakcie jego prowadzenia dowiecie się co to jest tenis i jakie są najważniejsze pojęcia, metodyka, technika czy sposoby nauczania. Przygotowywana jest teoria związana z tym jak wyglądają zajęcia tenisowe jak są organizowane. Dalej nauka poprzez grę i zabawę. Metodyka nauczania w zakresie kortów i piłek. Dalej od strony teoretycznej jeszcze analiza ruchu a punkt uderzenia piłki i kwestie związane z anatomią człowieka, omówienie dobrej rozgrzewki przed grą, przygotowanie urządzeń, uchytow, omawianie lotu oraz odbicia piłki. Podejmowanie kwestii związanych również z taktyką w tenisie. Praca nóg, kondycja czy psychologia. Tematów w zakresie kursu jest naprawdę sporo. 

Profesjonalne przygotowanie do uczenia innych

To co wydaje się najważniejsze to fakt, że umiejętności osoby zgłaszającej się na kurs zostaną podwyższone i dzięki temu również będzie w stanie coś więcej pokazać uczestnikom, będzie w stanie nieco lepiej uczyć ich grania i tym samym efektywność będzie lepsza. Dlatego przeprowadzenie takiego kursu jest sensownym rozwiązaniem dla osób, które chcą bawić się na poważnie w grę w tenisa.

Więcej informacji znajdziesz na: nortenis.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz