• Poniedziałek, 26 lutego 2024

Czyj to numer - sprawdź kto do Ciebie dzwonił!

Połączenie od nieznanego numeru budzi w większości osób uczucie niechęci, a nawet strachu. Gdy po ciężkim dniu pracy odkrywamy, że w rejestrze telefonu znajdują się próby kontaktu od nieznanych osób, natychmiast pojawia się pewnego rodzaju niepokój i szereg wewnętrznych pytań: “czy coś się stało?”, “czy powinienem oddzwonić?”. Z drugiej strony mamy świadomość, że mogła to być wyłącznie próba połączenia ze strony telemarketera. Co w takiej sytuacji zrobić? Sprawdzić numer w Internecie na stronie infonumer.pl

Serwisy internetowe do wyszukiwania nieznanych numerów

W ostatnim czasie  coraz większą popularnością cieszą się serwisy internetowe, umożliwiające sprawdzenie nieznanych numerów telefonów. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają czasu na zbędne i ciągnące się wieloma minutami rozmowy z telemarketerem. Z drugiej strony nie można bagatelizować wszystkich połączeń z nieznanym numerem, gdyż w wyjątkowych sytuacjach mogą próbować się z nami skontaktować bliscy, którzy np. znaleźli się w ciężkiej sytuacji.

Korzystanie z tego typu serwisów niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim: wysoką skuteczność oraz  błyskawiczne efekty. Wiele osób ma jednak wątpliwości, czy tego typu usługi są w świetle polskiego prawa legalne. Należy jednak sobie uświadomić, że owe serwisy działają jak przeglądarki danych, które są powszechnie publikowane w Internecie. Wszystkie sklepy, sieci komórkowe, banki  oraz inne firmy dobrowolnie publikują na swoich stronach internetowych dane kontaktowe, w tym numery telefonów.

nieznany numer

Co natomiast w przypadku telefonów od numerów prywatnych? W takim przypadku serwisy mogą udzielić wyłącznie ogólne informacje bądź statystyki na jego temat np. ilość i częstotliwość wyszukiwań lub do jakiego operatora należy. Usługa przewiduje również wskazanie miejsc, w których występują rozmaite wpisy na temat tego numeru.

Serwisy świadczące tego rodzaju usługi są w stanie przetworzyć bardzo dużą ilość danych dostępnych w Internecie, a następnie na ich podstawie tworzyć odpowiednie raporty. Dlatego też wyszukiwanie numeru na własną rękę np. za pomocą przeglądarki Google nie przynosi takich samych rezultatów, a wręcz może okazać się czasochłonne i w konsekwencji okazać się nieefektywne. O wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem jest wpisanie numeru w przeglądarkę na stronie serwisu i natychmiast wiedzieć, czy warto odebrać telefon. 

Sprawdzone informacje w jednej chwili

Serwisy umożliwiające sprawdzenie nieznanych numerów są bardzo proste w obsłudze i przynoszą natychmiastowe efekty. Na podstawie wygenerowanych informacji od razu wiesz kto chciał się z Tobą skontaktować i czy warto wykonać telefon zwrotny. Nawet jeśli nazwa firmy niewiele Ci mówi, pozostałe informacje pozwalają określić czego miałaby dotyczyć rozmowa.

Kolejnym atutem tego rozwiązania jest możliwość dzielenie się opiniami na temat nieznanych numerów. Jeśli doszło do sytuacji, w której odebrałeś telefon i w rezultacie byłeś niezadowolony lub wręcz przeciwnie, mile zaskoczony, masz szansę przekazać swoje zdanie innym. Profesjonalne serwisy gromadzące dane na temat numerów, chętnie udostępniają opcję oceniania lub dodawania komentarzy. Takie wypowiedzi: pozytywne, negatywne bądź neutralne, pozwalają dokładniej określić, kto kryje się pod nieznanym numerem.

Rozwój telemarketingu spowodował, że coraz więcej osób reaguje negatywnie na połączenie od nieznanego numeru. Na szczęście Internet jako źródło rozmaitych informacji, może w tej kwestii znacznie pomóc. Korzystając z serwisów, które stanowią istotną bazę wiedzy o numerach telefonu, możemy uniknąć niewygodnej rozmowy z pracownikiem sieci telefonicznej, banku czy też ubezpieczyciela.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz