• Poniedziałek, 26 lutego 2024

Co należy wiedzieć o szkle zbrojonym?

Szkło zbrojone to rodzaj szkła, o którym słyszy się stosunkowo mało. Przeciętna osoba zapewne nie ma nawet pojęcia o istnieniu takiego produktu. Oczywiście jest to związane z jego powszechnością. Tak się składa, że jest to szkło, które ma bardzo specyficzne zastosowanie. 

Czym się charakteryzuje szkło zbrojone 

Szkło zbrojone ma całkiem sporo różnych cech charakterystycznych, jednak jedną z najbardziej powszechnych jest przede wszystkim druciana siatka, która znajduje się wewnątrz szyby. To szkło nie zniekształca obrazu, który znajduje się za nim. Można dostrzec w nim lekko zielonkawą barwę. Coraz częściej można spotkać się z zastępowaniem szkła VSG właśnie przez szkło zbrojone. Jedyna grubość pod jak występuje szkło zbrojone na rynku to 6 mm. Należy wiedzieć, że nie może być ono hartowane, szlifowane oraz fazowane. Nie można w nim wywiercać żadnych otworów. Minimalne wymiary, jakie może przybrać to: 10x10 cm, natomiast maksymalne to: 210x160 cm.  

Zastosowanie szkła zbrojonego 

Jest ono stosowane bardzo często w przypadku szklenia hal, jednak nie tylko. To właśnie ze szkła zbrojonego bardzo często wykonane są przeszklone dachy. Dodatkowo można spotkać się z ich zastosowaniem w przypadku szkła balustradowego oraz w celach dekoracyjnych. Przy wykorzystaniu szkła zbrojonego tworzone są zewnętrzne ścianki działowe. Ma ona bardzo szerokie spektrum zastosowań.  

Gdzie kupić?  

W dobie Internetu jest wiele możliwości zakupu szkła zbrojonego. Przykładowym producentem szkła zbrojonego jest szklonawymiar.pl. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystko możesz załatwić przez internet - zupełnie bez wychodzenia z domu. Czy to jest dobre? Oczywiście, że tak. Możesz usiąść na spokojnie po pracy i zapoznać się ze wszystkimi informacjami na temat produktu. Po tym możesz wybierać ten właściwy i zamawiać. Na stronie internetowej znajdziesz wiele informacji, które warto byś znał przed dokonaniem zakupu. Na pewno pomogą Tobie w przypadku zakupu - szkło zbrojone.  

Szkło zbrojone jest tematem, o którym można pisać bardzo dużo. Wbrew pozorom jest użytkowane na szeroką skalę w przypadku zastosowań gospodarczych. Ze szkłem zbrojonym można spotkać się stosunkowo często. Z reguły dochodzi do tego w różnych firmach, które stosują takie oszklenie - przykładowo w halach produkcyjnych. 

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz