• Piątek, 21 czerwca 2024

Młody wokalista Patryk Kumór doceniony przez londyńskie studio muzyczne

Patryk Kumór, producent muzyczny i kompozytor, zyskuje międzynarodową sławę. Dzięki nagraniu umieszczonemu w serwisie YouTube wokalista został zaproszony do Londynu na coroczny zjazd najlepszych wykonawców, producentów i kompozytorów z całego świata. Jest pierwszym w historii Polakiem, któremu się to udało.

Popularność przyniósł mu cover „I See Fire” Eda Sheerana. Po pojawieniu się piosenki w serwisie YouTube, do menadżerki wokalisty odezwało się najpopularniejsze londyńskie studio muzyczne. Kumór, jako pierwszy w historii polski artysta, został zaproszony na coroczny CAMP wykonawców, producentów i kompozytorów z całego świata. Przez 4 dni współpracował i nagrywał piosenki ze znanymi producentami, między innymi Tiesto, Snoop Dogga czy Adele. Artysta przyznaje, że na początku o CAMPIE nie wiedział praktycznie nic.

– Kiedy zaczęliśmy ten temat trochę zgłębiać, okazało się, że to zamknięte, wąskie grono zaproszonych ludzi z całego świata, praktycznie od Australii po Stany Zjednoczone i Europę. Zaproszono mnie jako kompozytora utworów. Miałem okazję się tam sprawdzić. Powiem szczerze, że stres był straszny, bo śpiewałem w innym języku. Na dodatek przy Anglikach, a to już w ogóle masakra – przyznaje Patryk Kumór w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Kariera Patryka Kumóra

Artysta ujawnia, że przez 4 dni udało się mu nagrać kilka mocnych utworów. Pobyt na CAMPIE zaowocował podpisaniem kontraktu z największą firmą producencką w Londynie i Stanach Zjednoczonych oraz zaproszeniem go do projektów powstających w Australii, Londynie, Szwecji i USA. Wokalista zapewnia, że chce pokazać się teraz z jak najlepszej strony.

– Możliwość popracowania i porozmawiania z tymi ludźmi to już dużo. A teraz mogę jeszcze z nimi operacyjnie komponować utwory. Kiedy dostaję od nich jakąś kompozycję, piszę do niej wokal, ktoś pisze tekst i nagle robi się podróż z Nowego Jorku do Australii przez Polskę. Jest super. Różne kultury, różna mentalność, nawet w muzyce. To jest odczuwalne i mam wrażenie, że dzięki temu te utwory są atrakcyjne – dodaje wokalista.

Patryk Kumór debiutuje też na polskim rynku muzycznym. 6 maja odbyła się premiera jego płyty „13”. Dodatkowo Kumór został ambasadorem pierwszej w Polsce „Bitwy producentów”. Do rywalizacji może przystąpić każdy młody producent muzyczny.

Źródło: lifestyle.newseria.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz