• Piątek, 21 czerwca 2024

Najczęściej zadawane pytania o panele 3D

Stojąc przed decyzją odnośnie zakupu paneli 3D, z całą pewnością macie dużo pytań i wątpliwości. Wasze pytania dotyczą zapewne sposobów wykorzystania paneli i możliwości aranżacyjnych oraz sposobu ich montażu. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, a informacje na ten temat zamieszczaliśmy do tej pory w postaci licznych artykułów. Poniżej, specjalnie dla Was, prezentujemy razem wszystkie zebrane odpowiedzi. Stanowią one kompilację naszych artykułów – czytelną i rzeczową.

Czy panele 3D wytwarzane są jedynie z gipsu? Czy dla gipsowych paneli 3D jest jakaś alternatywa? Dekoracyjne panele akustyczne 3D wykonywane są z różnorodnych materiałów. I tak, oprócz gipsowych, znajdziecie panele z poliuretanu, betonowe, drewniane oraz wykonane z płyt MDF. Oczywiście różnice w zastosowanych materiałach przekładają się na właściwości paneli. Na przykład te z poliuretanu są bardzo lekkie, dlatego też nadają się do montowania na sufitach (jako jedyne), natomiast panele z MDF-u są najbardziej uniwersalne i dadzą Wam największe możliwości aranżacyjne.

Co ze wzorem na panelach 3D – czy jest ciągły, kontynuowany? Czy można je montować zarówno w pionie jak i w poziomie? Tak, panele można montować w obydwu kierunkach, a większość dostępnych na rynku modeli dostosowana jest do układania ciągłego – tak, że przy układaniu ich obok siebie, wzór jest kontynuowany. Czy panele 3D wyciszają lub może nawet wygłuszają pomieszczenie? Czy dodatkowo docieplają wnętrze? Tak, rzeczywiście, panele dekoracyjne 3D wpływają zarówno na wyciszenie jak i stanowią dodatkową warstwę izolacyjną. Działanie takie osiągalne jest dzięki zwiększeniu grubości ściany, na której położone są panele.

Czy panele są odpowiednie do pomieszczeń takich jak na przykład łazienka, sypialnia i pokój dziecięcy? W łazience dekoracyjne panele 3D mogą być montowane, pod warunkiem, że nie będą miały bezpośredniego kontaktu z wodą. Warto też kupić materiał już zaimpregnowany lub pomalować farbą odporną na wilgoć (np. lateksową). Panele nadają się również do sypialni i pokoi dziecięcych. Są w pełni bezpieczne, nie zawierają substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska. Gdy jednak Wy lub Wasze dzieci jesteście alergikami, weźcie pod uwagę, że na panelach – podobnie jak na innych meblach oraz domowych sprzętach – gromadzi się kurz, który jest jednym z silniejszych alergenów. Do jakich wnętrz pasują panele 3D? Czy są modne? Tak, właściwie to są hitem aranżacyjnym już od kilku lat, a ich popularność stale rośnie. Ich duża popularność wynika z ogromnych możliwości w kreowaniu niepowtarzalnych, designerskich wnętrz. Dostępne są w bogatej kolorystyce i wzornictwie, dzięki czemu można dopasować je do każdego wnętrza, zarówno nowoczesnego jak i bardziej tradycyjnego. Są praktyczne i trwałe, dlatego też znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeniach domowych, ale też publicznych.

PIELĘGNACJA DEKORACYJNYCH PANELI 3D Jak je czyścić i konserwować? Czy w zagłębieniach gromadzi się kurz? Jak go usuwać? Oczywiście, że kurz osiada na panelach, tak samo jak na innych meblach. Do jego usuwania polecamy używanie miotełki, odkurzacza z odpowiednią – miękką końcówką oraz zwilżonej ściereczki. Czyszczenie paneli przebiega w podobny sposób do czyszczenia ścian. Zanieczyszczenia z pewnością będą łatwiejsze do usunięcia jeśli panele 3D pomalujecie zmywalną, a jednocześnie nieścieralną farbą.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz