Moda
8 stycznia 2017

Psy też mogą być modne zimą

Kożuszki typu emu, sweterki z brokatowym napisem „Diamond Angel” i lakierowane, puchowe bezrękawniki, które sprawią, że nasz najlepszy przyjaciel będzie przyciągał blaskiem mody – to najmodniejsze ubrania, które kupują właściciele psów.

- W tym sezonie modne są bezrękawniki wykonane z gęsiego puchu. Są to najwygodniejsze ubrania dla piesków, nie utrudniają im ruchów. Lakierowane materiały, kożuszki typu emu, sweterki – mówi dla newsrm.tv Karolina Mieszkowska z Doggie Studio – Pierwsze ubranie pieska należy mu zakładać, gdy ma ok. 6 miesięcy i nie należy przyzwyczajać go do najgrubszych ubranek, czyli do kombinezonów. Najpierw coś lżejszego: bluza bawełniana, cieniutki sweterek.

Ubieranie psów może wydawać się fanaberią, ale okazuje się, że ma więcej sensu, niż tylko piękny wygląd naszego pupila. Dotyczy to zwłaszcza zimy, kiedy przy dużych, a nawet niewielkich mrozach należy zadbać o komfort chodzenia naszych czworonogów i zakupić im chociażby odpowiednie buty. Nie bez znaczenia jest też ich ogólne zdrowie.

Ubrania dla psów

- Przy takich mrozach należy ubierać zwłaszcza małe pieski, które są pokryte włosem, nie sierścią, ponieważ zdarza się, że chorują – wyjaśnia Karolina Mieszkowska – Na przykład pieski, takie jak buldogi angielskie, bardzo często chorują na anginę. Trzeba zabezpieczać ich szyjki. Pieski starsze, które mają chore stawy też wymagają szczególnej opieki. Zdarzają się również rasy, które są bez włosa, bez sierści – koniecznie należy je ubierać.

Przy wyborze odpowiednich ubrań musimy pamiętać, aby piesek czuł się komfortowo i, aby zbyt grube ubranie nie krępowało jego ruchów. Gdy te kryteria zostaną spełnione, możemy też pomyśleć o tym, by ubranie pasowało do obecnej mody.

Źródło: newsrm.tv
Redakcja
decozone.pl

Zobacz

27 lipca 2018

Klasyka w nowej odsłonie

Bujany fotel, chociaż nie jest niezbędny, poprawia komfort odpoczynku i umila wolne chwile...
5 grudnia 2017

Od starożytnej Grecji do współczesności, czyli o biustonoszach push up

Biustonosz to podstawowa część stroju każdej kobiety. Wiedziano już o tym w starożytnej...
6 listopada 2017

Spodnie damskie

Kobiety stosunkowo niedawno zaczęły nosić spodnie, które przez wiele wieków były...