Dom
3 lipca 2017

Tabletki do zmywarki, proszek czy żel - który detergent wybrać?

Mycie naczyń w zmywarce wymaga stosowania specjalistycznych produktów, bez względu na rodzaj i producenta urządzenia. Jakość detergentów nie zawsze jest uzależniona od ich ceny, ale wiodące marki na rynku zdecydowanie wiodą prym, jeżeli chodzi o rezultaty jakie uzyskuje się w czasie mycia naczyń. Należy również pamiętać, że zmywarka również potrzebuje regularnego czyszczenia.

Czy konieczne jest stosowanie rekomendowanych przez producenta detergentów?

Najczęściej do zmywarki dołączane są próbki środków czyszczących z zaleceniem, że są one najlepsze do danego typu urządzenia. Nie istnieje znacząca korelacja w tego typu zabiegach. Tabletki do zmywarki czy żel często mają ten sam lub podobny skład - zarówno tańszych, jak i droższych marek.

Który detergent do zmywarki jest najskuteczniejszy?

Na rynku obecnie dostępne są środki czyszczące do zmywarek w formie proszku, kapsułek z żelem myjącym, tabletek oraz soli. Ich zadaniem jest nabłyszczanie, dezynfekcja, odtłuszczanie i czyszczenie naczyń. Różnica w zależności od formy wybranego detergentu może polegać na szybkości jego rozpuszczania się w czasie „prania”. O ile żele czy tabletki nie pozostawiają resztek w koszyczku na detergent, to już kapsułki mogą powodować tego rodzaju niedogodność. Najlepiej przetestować kilka rodzajów środków do czyszczenia i wybrać ten, który najlepiej sprawdza się w posiadanym urządzeniu.

Środki do czyszczenia zmywarki

Oprócz preparatów do mycia naczyń należy również zaopatrzyć się w te, które przeznaczone są do czyszczenia urządzenia. Do prawidłowego i skutecznego działania zmywarka musi być konserwowana. Pielęgnacja tego rodzaju urządzenia jest bardzo prosta, bezproblemowa i konieczna ponieważ przedłuża żywotność i znacząco wpływa na jego pracę. Bardzo ważne jest regularne odkamienianie zmywarki, usuwanie gromadzącego się w niej tłuszczu i usuwanie bakterii.

Jeżeli na szkle pojawiają się zacieki, a pozostałe naczynia czy sztućce są niedostatecznie wypłukane to sygnał, że zmywarka potrzebuje czyszczenia. Profilaktycznie zaleca się przeprowadzać tę czynność raz w miesiącu. Można kupić specjalne sole, które doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami wewnątrz urządzenia. Osoby, które zapominają o konserwacji zmywarki powinny kupować detergenty do mycia naczyń, które dodatkowo wzbogacone są o substancje myjące urządzenie. Warto pamiętać, że tylko zadbane urządzenie będzie funkcjonowało bez zarzutu.

Materiał zewnętrzny

Redakcja
decozone.pl

Zobacz

29 stycznia 2019

Tricki remontowe, które musisz poznać

Remont nie zawsze musi się kojarzyć z wysokimi kosztami i trudem wydobycia z mieszkania tego...
21 grudnia 2018

Jak skutecznie utrzymać porządek w mieszkaniu z kotem lub psem?

​ Utrzymywanie czystości to z pozoru łatwe zadanie. Sprawa znacznie się komplikuje, gdy w...
2 sierpnia 2018

Siewnik zbożowy - informacje o maszynie rolniczej

Rolnictwo świetnie się w naszym kraju rozwija, a ponieważ technologia ogólnie rzecz biorąc...