Dom
9 marca 2017

Jaki stół do jadalni?

Jadalnia to często najważniejsze miejsce w domu, a stół który się w niej znajduje, niejednokrotnie pełni rolę swoistego „serca domu”. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy nad tym, jakże ważnym elementem mieszkania jest. Pomocna w wyborze odpowiedniego stołu do jadalni może okazać się Ela Malita, właścicielka niewielkiej manufaktury produkującej ręcznie robione stoły Malita Just Wood.

Wygląd stołu

Wygląd jest ważny, to w końcu stół staje się centrum naszego życia rodzinnego, a jego wygląd stwarza atmosferę ciepła i przytulności w pomieszczeniu. Stojąc przed tym wyborem musimy zadać sobie kilka pytań: czy stół ma być klasyczny czy nowoczesny?

Czy ma mieć kształt prostokątny, kwadratowy a może okrągły? Ma być z litego drewna czy nie? W jakim stylu utrzymujemy wystrój pomieszczenia? Czy pomieszczenie jest małe, duże? To tylko kilka z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie zadać przed zakupem stołu.

Klasyczny czy nowoczesny, czyli styl pomieszczenia

Ela Malita zwraca uwagę, że nie każdy stół nadaje się do każdego wnętrza. Nie da się ukryć, że w klasycznych, tradycyjnych meblach prym wiedzie dąb. Jego kolor, usłojenie i przede wszystkim wytrzymałość sprawia, że jest gatunkiem najczęściej wybieranym przez producentów ceniących wieloletniość produktów. Egzotyczne gatunki drzew wykorzystywane są częściej w nowoczesnych projektach.

Stół do jadalni

Jeśli styl pomieszczenia, w którym ma stanąć stół jest utrzymywany w stylu tradycyjnym, zdecydowanie lepiej będzie prezentował się stół z litego drewna. Jeśli stawiamy na nowoczesność we wnętrzu, to warto pomyśleć o jego kształcie – nierówny, asymetryczny. O oryginalność możemy postarać się wybierając dodatkowe elementy, które wzbogacą jego konstrukcję. Żywica czy błękitne szkło to idealny dodatek, aby nasze wnętrze nabrało charakteru. Takie właśnie rozwiązania w swoich projektach wykorzystuje Ela Malita właścicielka Malita Just Wood.

Wybór stołu do jadalni nie jest łatwy zwłaszcza, że oferowanych na rynku jest naprawdę wiele różnych produktów. Możemy poszukiwać tego idealnego na wiele sposobów – najszybciej jest zdecydowanie wejść do sklepu meblowego i wybrać najbardziej trafiający w nasze gusta i potrzeby. Warto jednak jest, zwłaszcza w dobie dostępności Internetu, poświęcić więcej czasu na dogłębne poszukiwania, bo może okazać się, że znajdziemy „perełkę”, która będzie dobrą inwestycją ciesząc nasze oczy przez długie lata.

Źródło: newsrm.tv
Redakcja
decozone.pl

Zobacz

28 lutego 2019

Trwałe i eleganckie ogrodzenie na lata

Kiedy już wykończy się elewację budynku przychodzi czas na wykonanie ogrodzenia, które...
28 lutego 2019

Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną?

​ Zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną spędzają sen z powiek wielu jej...
29 stycznia 2019

Tricki remontowe, które musisz poznać

Remont nie zawsze musi się kojarzyć z wysokimi kosztami i trudem wydobycia z mieszkania tego...