Dom
21 grudnia 2018

Jak skutecznie utrzymać porządek w mieszkaniu z kotem lub psem?

Utrzymywanie czystości to z pozoru łatwe zadanie. Sprawa znacznie się komplikuje, gdy w mieszkaniu znajdują się czworonogi – koty lub psy. Choć zwierzęta potrafią sprawić wiele radości, nie da się ukryć, że mieszkanie z nimi wiąże się z dodatkowymi obowiązkami. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą zachować w lokum porządek.

Jak radzić sobie z sierścią?

Bez wątpienia największą zmorą domowników jest sierść ich czworonożnego lokatora. Zarówno w przypadku kotów, jak i psów konieczne jest regularne wyczesywanie. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg pielęgnacyjny nie zniweluje tego problemu w 100%. Aby nieco ułatwić sobie sprawę, przyda się:

  1. usunięcie ciężkich dywanów oraz wykładzin – w domu z psem i kotem zdecydowanie lepiej będą sprawdzały się niewielkie dywaniki, których odkurzenie nie będzie pochłaniało większości czasu wolnego. Koniecznie trzeba też pomyśleć o zrezygnowaniu z zasłon wykonanych z grubych tkanin, zwłaszcza w domu kociarza – pozbycie się z nich futerka może być wyjątkowo trudne.
  2. wysokiej jakości karma – im bardziej wartościowe pożywienie, tym większa szansa na to, że sierść zwierzęcia będzie w lepszym stanie, a tym samym futrzak będzie mniej linieć.
  3. rolka do ubrań – nie oszczędzaj na niej, bo ten gadżet pomoże usunąć sierść nie tylko z ciuchów, ale także z tapicerki kanapowej, koców, pledów czy firanek.
  4. codzienne odkurzanie – tego nie da się uniknąć. Im częściej usuwana sierść, tym generalne porządki będą zajmowały mniej czasu.

Jakie gadżety przydadzą się w domu ze zwierzętami?

Nie tylko sprzątanie pomoże w utrzymaniu porządku. W sprzedaży znajduje się wiele funkcjonalnych gadżetów, które będą pomocne. Na pewno sprawdzą się:

  • pojemniki na karmę oraz miseczki na „nóżkach” – tego typu akcesoria można znaleźć nie tylko w sklepach zoologicznych, ale także w sklepach z wyposażeniem do sypialni, kuchni czy salonu. Pierwszy sprawi, że karma nie będzie wysypywać się z naderwanego opakowania, drugi ułatwi zwierzakowi jedzenie – miseczka będzie stabilniejsza, bo nie będzie się przesuwać.
  • zamknięta kuweta (w przypadku kotów) – ma co najmniej kilka zalet. Wśród nich wymienić trzeba ochronę przed rozsypującym się żwirkiem oraz nieprzyjemnymi zapachami (i widokami).
  • Środki niwelujące zapach moczu – kosztują niewiele ponad 10 zł, ale będą niezastąpione przy dezynfekcji kuwety oraz gdy w domu mieszka szczeniak.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja
decozone.pl

Zobacz

28 lutego 2019

Trwałe i eleganckie ogrodzenie na lata

Kiedy już wykończy się elewację budynku przychodzi czas na wykonanie ogrodzenia, które...
28 lutego 2019

Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną?

​ Zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną spędzają sen z powiek wielu jej...
29 stycznia 2019

Tricki remontowe, które musisz poznać

Remont nie zawsze musi się kojarzyć z wysokimi kosztami i trudem wydobycia z mieszkania tego...