Dom
7 marca 2017

Farba poprawi jakość powietrza w pokoju

To, czym oddychamy ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i jakość życia. Pracując, ucząc się i odpoczywając spędzamy w pomieszczeniach około 90% czasu, a powietrze w nich może być nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem może być pomalowanie mieszkania specjalną farbą, która zapewnia redukcję szkodliwego formaldehydu w powietrzu wewnętrznym nawet o 98%.

- Innowacyjna formuła formashield wyłapuje cząsteczki formaldehydu i zamienia je w cząsteczki pary wodnej, które dzięki cyrkulacji powietrza są usuwane na zewnątrz. Działanie tej farby zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od wielkości powierzchni, na którą nałożymy farbę. Jeżeli pomalujemy jedną ścianę to działanie farby będzie mniejsze, niż gdy pomalujemy cały pokój i sufit – mówi newsrm.tv Anna Szymaszek, specjalista ds. PR Produktowego FFiL Śnieżka SA.

Formaldehyd to lotny związek organiczny występujący m.in. w materiałach budowlanych, meblach, panelach podłogowych, dywanach czy wykładzinach. Elementy te znajdują się w każdym domu, dlatego stale narażeni jesteśmy na szkodliwe działanie formaldehydu. Jego redukcję w powietrzu wewnętrznym zapewnia nowa, ceramiczna farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA, wykorzystująca innowacyjną formułę formashield.

Odporna farba do ścian

Jak długo farba będzie nam oczyszczała powietrze?

Producent zapewnia, że tak długo jak będzie na ścianie – W naszych badaniach wyszło, że potrafi ona działać nawet do 12 lat. To zależy też od tego jak często wymieniamy meble, panele, zasłony, czyli wprowadzamy nowe źródła formaldehydu. W warunkach laboratoryjnych zamknęliśmy próbkę farby i sprawdziliśmy zawartość formaldehydu. Była ona mniejsza o 98 proc. – wyjaśnia Anna Szymaszek.

Farba dostępna  jest w 50 gotowych kolorach. Charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na szorowanie i wielokrotne zmywanie. Jej powłoki nie absorbują zabrudzeń i tzw. „trudnych plam”, są też odporne na dezynfektanty. Pomalowane farbą ściany łatwo więc utrzymać w czystości, na co wpływ mają także jej antystatyczne właściwości, ograniczające przyciąganie kurzu do powierzchni.

Szczelność wnętrz oraz znajdujące się w nich toksyny mogą wywoływać Syndrom Chorego Budynku. Jego objawy to m.in. bóle głowy, ogólne zmęczenie czy podrażnienie nosa i oczu. Dzięki dbaniu o regularne wietrzenie i wentylację pomieszczeń oraz wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań, możemy poprawić jakość powietrza, którym oddychamy i odetchnąć pełną piersią.

Źródło: newsrm.tv
Redakcja
decozone.pl

Zobacz

2 sierpnia 2018

Siewnik zbożowy - informacje o maszynie rolniczej

Rolnictwo świetnie się w naszym kraju rozwija, a ponieważ technologia ogólnie rzecz biorąc...
8 maja 2018

Klasyczne ścienne, nowoczesne kanałowe i ogrzewanie podłogowe. Jak wybrać grzejniki do domu?

Rodzaj ogrzewania wybieramy już na etapie projektowania domu. Najpopularniejszym rozwiązaniem...
11 kwietnia 2018

Mieszkania nie mogą mieć mniej niż 25 mkw.

​ 1 stycznia 2018 roku w życie weszły przepisy nowelizacji rozporządzenia w sprawie...